(© Microsoft)

Microsoft udostępnił kolejną wersję Windows 10 Technical Preview. Żeby zainstalować system należy zapisać się do programu Windows Insider.

Nowa wersja Windows 10 Technical Preview dostępna jest na stronie Microsoftu. Na liście znajduje się również polska wersja systemu.

Windows 10 Technical Preview nie wymaga mocnej konfiguracji sprzętowej. Jak podaje koncern z Redmond system będzie działał na komputerze z procesorem o taktowaniu co najmniej 1 GHz. Wymagana ilość pamięci RAM to 1 GB dla wersji 32-bitowej i 2 GB dla 64-bitowej. Oprócz tego potrzebujemy 16 GB pamięci dyskowej i karty graficznej, która obsługuje DirectX 9. Ostatni wymóg do posiadanie konta Microsoft (wystarczy poczta w domenie outlook.com czy hotmail.com).

Czytaj także: Windows 10 za darmo, nowa przeglądarka Spartan i okulary HoloLens. Poznaj nowości Microsoftu


W najnowszej wersji Windows 10 Technical Preview będziemy mogli skorzystać m.in. z usług asystenta głosowego o nazwie Cortana (działa póki co wyłącznie w języku angielskim). Cortana znana jest z systemu mobilnego Windows Phone. Zostanie z nią zintegrowana nowa przeglądarka Microsoftu o kodowej nazwie Spartan.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!