Na chłód muszą się przygotować także mieszkańcy Rosji Na chłód muszą się przygotować także mieszkańcy Rosji

Na chłód muszą się przygotować także mieszkańcy Rosji. (© Mariusz Michalak)

Zdaniem synoptyków tak mroźno, jak będzie w przyszłym tygodniu, nie było w Polsce od ponad roku. Nad nasz kraj nadciąga lodowate powietrze.

Napływu zimnego powietrza możemy się spodziewać już w najbliższy wtorek. Słupek rtęci może spaść nawet poniżej -18 st. Celsjusza - podaje serwis TVN Meteo.

Znacznie poniżej zera spadną słupki rtęci w Warszawie. "Nocą termometry w stolicy Polski pokażą nawet -20 st. C. Będzie to najniższa temperatura od stycznia 2010 roku" - zaznacza synoptyk Dale Mohler.

Na chłód muszą się przygotować także mieszkańcy Rosji. W Moskwie nie odnotowano tak niskich temperatur od 1 grudnia 2010 roku, a w ukraińskim Kijowie słupki rtęci ostatnio spadły do takich wartości w styczniu 2006 roku.

Tak niskie temperatury mogą zaszkodzić rolnictwu. "W Polsce szczególnie zagrożona jest uprawa pszenicy ozimej. Przede wszystkim na zachodzie, gdzie nie ma śniegu chroniącego zboże przed zimnem" - poskreśla Mohler.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!