Mimo dużo mniejszej ilości nowych użytkowników Facebook nie traci na popularności. Nowy raport badań przeprowadzony w USA określa liczbę użytkowników uzależnionych od portali społecznościowych na 39 procent.

Jak czytamy na stronie www.independent.co. aż jedna trzecia kobiet używających portalu społecznościowego Facebook loguje się do sieci od razu po przebudzeniu, nawet zanim pójdą do łazienki i umyją zęby.

Independent cytuje szeroko wyniki badań przeprowadzonych przez Lightspeed Research for Oxygen Media, należącego do koncernu NBC. Badania zostały przeprowadzone w maju i czerwcu na grupie 1605 osób w wieku od 18 do 54 lat.

Aż dwadzieścia procent kobiet przyznało, że sprawdza swoje konto na Facebooku w nocy, a dwadzieścia sześć procent wstaje w nocy tylko po to, by sprawdzić swoje wiadomości.
39 procent wszystkich badanych określiło się jako osoby uzależnione od Facebooka. 57 procent badanych kobiet przyznaje, że konwersacje online zdarzają im się częściej niż „na żywo”, a 31 procent czuje się pewniej w kontaktach w sieci niż w rzeczywistości.
63 procent kobiet używa portalu jako potencjalnego źródła kontaktów mogących pomóc w karierze zawodowej. Mimo to jednak aż 42 procent nie widzi nic złego w umieszczaniu swoich zdjęć z przyjęć czy imprez ze znajomymi.

48 procent wszystkich badanych kobiet czerpie swoje informacje o wydarzeniach z Facebooka, a tylko kilka procent mniej korzysta dodatkowo z Twittera.

Połowa z badanych samotnych kobiet przyznaje, że używa portalu społecznościowego do poznawania i umawiania się z samotnymi mężczyznami. Wśród samotnych mężczyzn Facebooka w tym samym celu używa aż 65 procent. Mężczyźni również częściej zrywają w ten sposób znajomość (24 procent badanych) niż kobiety (9 procent).

Jak wynika z badań portale społecznościowe mają się dobrze. Mimo zanotowanego po raz pierwszy spadku liczby rejestracji nowych kont, zaangażowanie użytkowników z dłuższym stażem rośnie.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!