Sanktuarium w Kałkowie - Godowie: Golgota Sanktuarium w Kałkowie - Godowie: Golgota

Sanktuarium w Kałkowie - Godowie: Golgota (© By Jakub Hałun (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-)

Ponad dwie godziny trwała akcja ratownicza straży pożarnej na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - Godowie. Zniszczeniu uległ budynek Muzeum Regionalnego z izbą pamięci Przemysława Gosiewskiego.

Pożar wybuchł krótko po godzinie 13.30 we wtorek, 15 lipca 2014 roku. Jego przyczyną było prawdopodobnie uderzenie pioruna, gdyż wówczas nad regionem przechodziła potężna burza. Ogień zajął poddasze od strony północnej strony budynku, w którym znajdowało się Muzeum Regionalne, a w nim otwarta w 2012 roku izba pamięci byłego wicepremiera, posła na Sejm RP, Przemysława Gosiewskiego. W budynku tym mieszkał też tymczasowo obecny kustosz Sanktuarium, Zbigniew Stanios.

Na miejscu pracowało 10 jednostek straży pożarnej z całej okolicy, zawodowcy i ochotnicy. Obecny był też komendant Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Marek Kaczmarczyk. Strażacy rozcięli blachę pokrywająca dach, wycięli otwory w drewnianych ścianach szczytowych, jednakże pożar drewnianego budynku udało się opanować dopiero po godzinie 16. Później rozpoczęła się lustracja strat i dogaszanie pożaru.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!