Screen Screen

Screen (© www.google.pl/latitude/intro.html)

Google uruchomiło nową usługę - Google Latitude (Współrzędne Google). Nowy produkt jest dodatkiem do mobilnej wersji Google Maps, dzięki któremu można na ekranie komputera lub telefonu komórkowego śledzić położenie znajomych. Znajdź znajomych dzięki nowej usłudze Google Latitude.

- Teraz możesz sprawdzić, czy twój małżonek tkwi w korku na drodze z pracy do domu, czy kolega jest w mieście na weekend lub dowiedzieć się czy ukochana, lecąca samolotem osoba wylądowała bezpiecznie, mimo złej pogody - pisze na oficjalnym blogu firmy Google Vic Gundotra, wiceprezes ds. technicznych.

Google Latitude oprócz lokalizacji znajomej osoby, może pokazać również ustawiony przez nią status. Używając nowego rozwiązania użytkownicy nie muszą obawiać się utraty prywatności. Jak zapewnia Vic Gundotra, każdą z opcji w nowej usłudze można wyłączyć.

Usługa Google Latitude jest dostępna jako gadżet dla strony iGoogle oraz w telefonach komórkowych. Na razie obsługiwanych jest przez większość kolorowych urządzeń BlackBerry oraz urządzeń z systemem Windows Mobile 5.0+ lub Symbian S60. Google zapowiada też, że w najbliższym czasie uruchomi usługę dla posiadaczy iPhonów, Era G1 oraz telefonów komórkowych z obsługą technologii Java.

CZYTAJ TEŻ
Głosowe wyszukiwanie w Google

Cała Polska podgląda się w Google Stret View

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!