Wynalazca plastikowego krążka do rzucania, jednej z najpopularniejszych zabawek na świecie, Walter Frederick Morrisson zmarł 9 lutego w swoim domu w Monroe, w stanie Utah. Miał 90 lat.

Morrison był pilotem podczas II wojny światowej. Zestrzelony trafił do obozu jenieckiego na ponad miesiąc. Na pomysł na nową zabawkę wpadł podczas zabawy metalową podkładką pod ciasto ze swoją przyszłą żoną Lu Nay.

Plastikowe krążki nosiły początkowo nazwę Pluto Platter i były sprzedawane przez Morrissona na lokalnych targach. W 1957 roku Morrisson sprzedał prawa do zabawki kalifornijskiej firmie Wham-O, która szybko odkryła, że młodzież nazywała krążek „frisbie”, nawiązując do nazwy popularnego wówczas ciasta.

Firma szybko zmieniła nazwę zabawki a także, chcąc uniknąć nieporozumień, oryginalną pisownię i tak narodziło się frisbee. Od tego czasu Wham-O sprzedało ponad 200 milionów frisbee. Szacuje się, że sporty z użyciem plastikowego krążka uprawia około 45 milionów osób.

BBC

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!