Brak energii do życia © 123rf
[2/12]

Brak energii do życia

Omijając śniadanie lub sięgając w ramach pierwszego po posiłku po słodką drożdżówkę i owocowy jogurt pitny nie zapewniasz sobie dobrej energii na start! Cukier, który w ogromnych ilościach zawarty jest w tych produktach, daje siłę na krótko. Gdy poziom cukru we krwi spadnie, czujesz się rozdrażniony, senny i zmęczony, a ponieważ nie możesz się skupić, praca i czynności dnia codziennego sprawiają problemy. Tak Twój organizm reaguje na źródło energii, jakie mu dostarczasz. Rano organizm potrzebuje węglowodanów złożonych, które dają energię na dużo dłużej niż cukier. Ponadto zdrowych tłuszczy, sycącego białka oraz witamin z owoców i warzyw.

Rada? Na śniadanie zjedz bułkę z ziarnami, wysokobiałkowy naturalny jogurt i porcję ulubionych warzyw. Świetnym pomysłem są również pełnoziarniste kanapki z białym serem i owocami. Szybkie, smaczne i bardzo zdrowe!

Ciało to ogromna machina, która aby pracować właściwie, potrzebuje przede wszystkim energii z węglowodanów i tłuszczu, budulca pod postacią białka oraz regulującego pracę przewodu pokarmowego błonnika. Niezbędne są również mikroelementy, czyli składniki mineralne oraz witaminy. Wszystkie te składniki zawarte są w różnorodnej żywności. To właśnie wybory produktów, które jadasz na śniadanie, obiad i kolację, sprawiają albo zapewnisz wszystkie z nich lub wręcz przeciwnie. Regularny brak składników pokarmowych w codziennej diecie sprawia, że reakcje metaboliczne, zachodzące z ich udziałem są zaburzone. Choć początek brzmi skomplikowanie, wcale tak nie jest! Jeśli po prostu czujesz się gorzej niż zwykle, sprawdź 10 objawów złego odżywiania, jakie manifestuje nieprawidłowo odżywiane ciało. Być może popełniasz nieświadomie błędy, które skutkują gorszym samopoczuciem.

Najnowsze wiadomości

reklama