32. Rajd Dakar - Jakub Przygoński szósty na 12. etapie!

W rozegranym dzisiaj, najdłuższym tegorocznym etapie rajdu, bardzo dobrze zaprezentował się motocyklista Jakub Przygoński, który zajął szóste miejsce.

Najdłuższy, dwunasty etap Rajdu Dakar wiodący z San Juan do San Rafael liczył aż 796 kilometrów. Trasa prowadziła malowniczymi przesmykami pomiędzy kanionami wśród stożkowatych formacji skalnych.

Najlepiej z polskich uczestników startujących w tegorocznym rajdzie spisał się dzisiaj motocyklista Jakub Przygoński zajmując szóstą pozycję (w klasyfikacji generalnej awansował na ósme miejsce). Na dwa etapy przed zakończeniem rajdu Przygoński jest najwyżej klasyfikowanym polskim motocyklistą w historii Rajdu Dakar.

Dobrze zaprezentowali się dzisiaj pozostali polscy zawodnicy. Krzysztof Jarmuż zajął 19. lokatę, Jacek Czachor ukończył etap na 21. miejscu, a Marek Dąbrowski dojechał na 36. miejscu. Kierowca quada Rafał Sonik pojechał na miarę swoich możliwości zajmując czwarte miejsce, w klasyfikacji generalnej spadł na piątą lokatę. W kategorii samochodów jedyny polski kierowca Robert Szustkowski zajmuje odlegle 40. miejsce.

Jutro przedostatni 13. etap tegorocznego Rajdu Dakar prowadzący z San Rafael Santa Rosa o długości 725 km. Liczymy po raz kolejny na dobrą jazdę Polaków i utrzymanie zajmujących wysokich pozycji aż do mety w Buenos Aires.