Czym obdarować pracownika z okazji Wielkanocy?

Materiał partnera zewnętrznego Sodexo
To pytanie z punktu widzenia wielu szefów stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej, bo pociąga za sobą kolejne, bardziej dociekliwe. Na przykład: z jakiego upominku pracownik rzeczywiście się ucieszy? Jaki prezent trafi w realne potrzeby, a nie będzie przysłowiowym kwiatkiem do kożucha szczególnie dziś, kiedy znacząca część pracowników ma tzw. home office i zostaje w domu. Z jakim prezentem „w parze” nie trzeba będzie wręczyć PIT-u, który w wielu osobach zgasi pozytywne emocje? Podpowiadamy – sprawdzonym rozwiązaniem jest przedpłacona karta podarunkowa, którą płatności są bezpieczniejsze niż gotówką.

Dlaczego zakładamy, że pracownik będzie zadowolony, gdy z okazji Wielkanocy otrzyma przedpłaconą kartę podarunkową Sodexo? Zacznijmy od tego, czym ona jest. To karta płatnicza, na której znajduje się określona kwota. Pracodawca może przekazać ją pracownikowi, a obdarowana osoba sfinansować nią to, czego potrzebuje – sama decyduje, kiedy, gdzie i za co zapłaci. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych oraz Internecie, czyli wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty płatnicze. Co więcej, po dodaniu jej do aplikacji Google Pay może dokonywać płatności zbliżeniowo telefonem. Osoba obdarowana sama decyduje więc o tym, co sfinansuje swoją kartą, niezależnie od tego, czy zechce dokonać zakupu off- czy on-line.

Co jest istotne, karty mogą być narzędziem budowania zadowolenia i zaangażowania zatrudnionych. Pracodawca może obdarować zespół jednorazowo lub robić to cyklicznie poprzez regularne zasilanie kart środkami.

Sklep.sodexo.pl

Materiał promocyjny partnera

Tym samym to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich pracodawców, którzy kartami podarunkowymi Sodexo obdarowali pracowników z okazji Bożego Narodzenia, bo mogą je teraz doładować kolejną kwotą. I realnie wesprzeć swój zespół.

Płatności bezgotówkowe bezpieczniejsze niż gotówka

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem karty podarunkowej lub jej doładowaniem z okazji świąt jest to, że w związku z wystąpieniem epidemii Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Ministerstwo Rozwoju rekomendują płatności bezgotówkowe, czyli kartą lub telefonem. Zachęcają by tam, gdzie to możliwie rezygnować z płatności gotówką, która będąc w powszechnym obiegu – przechodząc z rąk do rąk - może przenosić koronawirusa. Warto wiedzieć, że - aby chronić sprzedawców i konsumentów w Polsce - transakcji bezgotówkowych do sumy 100 zł nie trzeba potwierdzać kodem PIN. Jego wprowadzenie jest wymagane dopiero powyżej tej sumy.

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja osiągnęła w styczniu 2020 roku poziom 4,4 proc. w porównaniu z pierwszym miesiącem 2019 roku, a to w praktyce oznacza jedno – w górę poszły między innymi ceny żywności.

Biorąc pod uwagę fakt, że takiego tempa wzrostu cen nie było w Polsce od 8 lat – jest jasne, że obecna sytuacja rynkowa bez wątpienia odbije się na kosztach dotyczących organizacji świąt czy spotkań z rodziną i bliskimi. Dlatego pracownicy z okazji Wielkanocy potrzebują upominku, z którym zyskają oszczędności, co realnie przełoży się na rodzinny budżet.

W poszukiwaniu rabatów, promocji i super okazji

Doskonale wiemy, że święta to nie tylko czas spotkań w gronie najbliższych i odpoczynku od pracy. Jest to także ważna data w kalendarzu rodzinnych wydatków, które w wielu przypadkach znacząco obijają się na domowym budżecie.

Jak wynika z badania „Szef pomaga zajączkowi”, zrealizowanego przez SW Research na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, aż 90 proc. aktywnych zawodowo Polaków w okresie okołoświątecznym szuka wszelkiego rodzaju promocji czy zniżek.

To samo badanie wskazuje, że aż 9 na 10 aktywnych zawodowo osób w naszym kraju (niezależnie od wielkości firmy, w której pracują czy zajmowanego stanowiska) ucieszy się z prezentu właśnie w postaci Wielkanocnej Karty Podarunkowej Sodexo.

Pracownicy chętnie skorzystają z pakietu świątecznych rabatów i super okazji, które otrzymają w prezencie od pracodawcy. Szczególnie, że z kartą mogą zyskać zniżki sięgające nawet 50 proc.

Sodexo od wielu lat współpracuje z największymi sieciami handlowymi i znanymi markami nie tylko sklepów, ale również restauracji i kin.

Oferty specjalne czekają, na osoby, obdarowane

 • Philips
 • Biedronka,
 • Carrefour,
 • Auchan,
 • Restauracji Sphinx.
 • Stacjach Circle K
 • Fixbus Polska.
 • na portalu Allegro
 • w aplikacji TIDAL
 • w kinach kina Helios
 • Media Markt,
 • 4F.

Warto podkreślić, że z kartą podarunkową Sodexo pracownicy dostają całoroczny dostęp do promocji trwających także poza sezonem świątecznym. Dodatkowo – po dodaniu karty do aplikacji Google Pay, kartami można płacić bezpieczną metodą – zbliżeniowo przez telefon. Aktualne informacje o rabatach i ofertach dostępne są na stronie www.dlaciebie.sodexo.pl lub w aplikacji mobilnej Dla Ciebie oraz na FB: SodexoDlaCiebie

Prezent, na który stać Twoją firmę

Skąd stwierdzenie, że karty podarunkowe Sodexo są w zasięgu zarówno małych i średnich firm, jak i korporacji? Oto 7 argumentów wspierających tę tezę:

1. Możesz doładować kartę, którą pracownik otrzymał z okazji Bożego Narodzenia. Dzięki temu, że jest już ona w jego posiadaniu, wspierasz jego bezpieczeństwo i wpisujesz się w rekomendacją WHO dotyczącą płatności bezdotykowych.

2. Możesz zamówić nawet kilka sztuk kart Sodexo, a to w praktyce oznacza, że kartą podarunkową mogą być obdarowani zarówno pracownicy z małej firmy rodzinnej, jak i spółki giełdowej.

3. Ty decydujesz o wysokości doładowania karty Sodexo, więc masz wybór, jaką kwotą chcesz zasilić kartę i jakie środki zyska Twój pracownik.

4. Karta Sodexo jest gotowa do użycia od zaraz, nie wymaga aktywacji, a nr PIN dostarczany jest wraz z nią. 4. Zamówienie składasz szybko i wygodnie on-line na www.sklep.sodexo.pl. Wystarczy, że w prostym i łatwym w obsłudze systemie określisz liczbę kart i wartość doładowania, wypełnisz formularz kontaktowy, podasz dane do faktury. w odpowiedzi na wskazany w zamówieniu adres e-mail zostanie wysłana faktura. w ostatnim kroku wystarczy sfinalizować transakcję, wykonując przelew.

6. Karta Sodexo trafi do Ciebie w ciągu 72 godzin od zamówienia. Logistyka karty leży po stronie dostawcy, dzięki czemu masz spokojną głowę, bo Sodexo otacza opieką osoby obdarowane kartami, czyli odpowiada na ewentualne pytania, pomaga zarejestrować kartę w Google Pay.

7. Wsparcie Sodexo – dzięki całodobowej automatycznej infolinii Twój pracownik może szybko sprawdzić najważniejsze informacje o karcie, a konsultanci w Centrum Obsługi Klienta (w dni robocze od 9 do 17) odpowiedzą na wszystkie, bardziej szczegółowe pytania.

Karty podarunkowe Sodexo spotkały się z uznaniem już 50 tysięcy zadowolonych klientów i ponad 3,5 miliona użytkowników. Co ważne, Sodexo posiada najszerszą sieć akceptacji na polskim rynku, a kartami wydanymi przez firmę wykonywanych jest nawet pół miliona transakcji tygodniowo!

Co z tym PIT-em?

Faktem jest, że właściciele firm, którzy obdarowują swoich pracowników kartami przedpłaconymi, realnie wspierają ich domowe budżety. W związku z tym, że w okresie przedświątecznym są one często osłabione, warto, żeby pracodawcy przekazali zespołowi podarunki wcześniej niż np. ostatniego dnia przed przerwą wielkanocną. Wówczas, dzięki wsparciu szefa, będą mogli sfinansować część lub całość świątecznych zakupów.

Firmy, które mają utworzony Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), korzystają z tego, że karty podarunkowe Sodexo, jako świadczenie pieniężne, są zwolnione z podatku dochodowego do kwoty 1000 zł na pracownika w roku podatkowym.

Jeśli pracownicy cenią tradycyjne rozwiązania, alternatywą dla karty przedpłaconej są kupony podarunkowe. Użyteczność tego prezentu potwierdza fakt, że kupony Sodexo można zrealizować w ponad 60 tysiącach punktów. Wśród nich są:

największe sieci hipermarketów i supermarketów,

 • salony RTV i AGD,
 • perfumerie czy sklepy odzieżowe.

Kuponom również towarzyszy Pakiet Promocji.

Warto pamiętać, że lojalny i zmotywowany pracownik to prawdziwy skarb. Okres przedświąteczny to zawsze dobry czas na podziękowanie i obdarowywanie zatrudnionych. Prezent w postaci karty podarunkowej Sodexo stanowi nie tylko realne wsparcie dla domowych budżetów członków zespołu w czasie wzmożonych, przedświątecznych wydatków, ale także daje im możliwość skorzystania z niepowtarzalnych promocji. I co najważniejsze, obdarowani pracownicy czują się doceniani i ważni dla firmy. Wsparcie ze strony pracodawcy ma szczególne znaczenie w okresie, w którym wszyscy mierzą się z pandemią koronawirusa COVID-19. Zaoferowanie pracownikom karty podarunkowej, która zapewni możliwość płatności on-line bądź zbliżeniowych zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Jest to niewielki gest, który z pewnością wpłynie na budowanie pozytywnych emocji oraz silniejszej więzi pomiędzy zatrudnionymi a przełożonym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Czym obdarować pracownika z okazji Wielkanocy? - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto