Ekstraklasa. Zwycięstwo Arki nad drugą drużyną z Krakowa

kamil156@op.pl
W meczu inaugurującym 21. kolejkę Ekstraklasy, Arka Gdynia wygrała u siebie z zespołem Cracovii Kraków 2:0. Przypomnijmy, że w rundzie wiosennej podopieczni Dariusza Pasieki wygrali także z inną drużyną z Krakowa, Wisłą.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Arki, mimo to bramki nie padły. W drugiej odsłonie gospodarze zdecydowanie zaatakowali i to przyniosło efekt. W 50. minucie Joel Tshibamba wykorzystał fatalny błąd i niezdecydowanie obrony Cracovii i pewnie pokonał bramkarza gości. W 80. minucie Tadas Labukas podwyższył na 2:0 dla Arki. Na początku wywalczył rzut wolny, a następnie przy miernej postawie obrońców wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową pokonał bezradnego Merdę.

W tym spotkaniu sędzia, Piotr Siedlecki pokazał dwie czerwone kartki. Pierwszą dostał w 43. minucie Mateusz Klich, a drugą 78. minucie, za drugą, żółtą Adrian Mrowiec

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 2:0 (0:0)
1:0 - Tshibamba 50'
2:0 - Labukas 80'

Składy:

Arka Gdynia: Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek, Budziński, Mrowiec, Ława, Bożok (86' Burkhardt), Tshibamba (90+1' Czoska), Trytko (74' Labukas).

Cracovia Kraków: Merda - Mierzejewski, Tupalski, Wasiluk, Sasin, Pawlusiński (76' Sacha), Baran, Klich, Szeliga, Moskała (46' Goliński), Matusiak (76' Owsjannikow).

Żółte kartki: Mrowiec (Arka) oraz Klich, Owsjannikow (Cracovia).

Czerwone kartki: Mrowiec /78' za drugą żółtą/ (Arka) oraz Klich /43' za faul/ (Cracovia).

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa).