Hit kolejki dla gospodarzy. Astoria Bydgoszcz - SKK Siedlce 76:75

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Maciej Łyk
Koszykarze bydgoskiej Astorii pokonali we wczorajszym meczu SKK Siedlce 76:75 i umocnili się na fotelu lidera koszykarskiej II ligi gr. A. Sobotnie spotkanie przyniosło spodziewane emocje, a wynik końcowy był sprawą otwartą do samego końca.

Pierwsze minuty sobotniego pojedynku pokazały, że zespół gości całkiem realnie myśli o zwycięstwie. Popis skuteczności dał w tej części spotkania Sulima, który aż sześciokrotnie trafił za 3 punkty. Gospodarze, mimo iż spotkanie rozpoczęli bardzo skoncentrowani, nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na 29-letniego obrońcę przegrywając ostatecznie po pierwszych 10 minutach 28:34.

W drugiej odsłonie oba zespoły zagrały uważniej w obronie, wspomniany wcześniej Sulima był podwajany w obronie, jednak goście po rzucie Wójcickiego prowadzili już 31:40. Gospodarze starali się zniwelować straty, ale ostatecznie na przerwę schodzili przegrywając 44:49.

Po przerwie Astoria zagrała bardziej agresywnie i przede wszystkim zespołowo. Trener Borkowski, w obliczu trzeciego spotkania Astorii w tym tygodniu, zmuszony był często dokonywać zmian, ale gracze rezerwowi nie zawiedli i to chyba duża rotacja na parkiecie sprawiła, że bydgoszczanie najpierw doprowadzili do remisu a następnie wyszli na kilku punktowe prowadzenie wygrywając ostatecznie III kwartę 18:12.

Początek ostatniej odsłony tego pojedynku należał do graczy gospodarzy, którzy prowadząc w pewnym momencie nawet 10 punktami bardzo szanowali piłkę. I gdy wydawało się, że Astoria pewnie wygra w tym pojedynku, znów o sobie dał znać Sulima, który swoimi punktami poderwał kolegów z drużyny do ataku. Prowadzenie gospodarzy malało z minuty na minutę i na 60 sekund przed końcem Astoria prowadziła już tylko 76:73.

Nerwowa końcówka i proste błędy w wykonaniu bydgoskich koszykarzy sprawiły, że goście na 9 sekund przed końcem przegrywali tylko jednym punktem i wyprowadzali piłkę z boku. Ostatnią szansę na punkty dla SKK miał Wójcicki, który w indywidualnej akcji nie trafił jednak i pewnym się stało, że fotel lidera jak i 2 punkty zostają w Bydgoszczy.

KPSW Astoria Bydgoszcz - SKK Siedlce 76:75 (28:34, 16:15, 18:12, 14:14)

Astoria: Urbaniak 14 (1x3, 8 zb), Robak 14 (1), Bierwagen 13 (1), Laydych 8 (9 zb), Szyttenholm 7, Kuczyński 7 (8 zb), Czyżnielewski 6, Gliszczyński 6 (2), Baliński 1, Szopiński 0.

SKK Siedlce: Sulima 24 (8x3), Dębski 21 (3x3, 13 zb), Miatkowski 11 (2), Ciszewski 8, Wójcicki 4, B.Chomka 4, Nędzi 3, Bal, K.Chomka 0.

Wyniki pozostałych spotkań XV kolejki II ligi gr. A

MTS Basket Kwidzyn - Tur Bielsk Podlaski 77:59 (19:14, 10:17, 18:10, 30:18)
ŻTS Nowy Dwór Gd. - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 76:58 (24:8, 19:10, 14:23, 19:17)
OSSM PZKosz Warszawa - GKS Korsarz Gdańsk - przełożony na 15.01.2010
Unibet Legia Warszawa - Harmattan Gniewkowo 67:81 (19:21, 21:13, 8:21, 19:26)
Asseco Prokom 3 Gdynia - Norgips Piaseczno 86:90 (23:31, 20:18, 17:20, 26:21)
OSSM PZKosz Sopot - TS Żuraw Gniewino 44:76 (4:25, 14:14, 9:19, 17:18)
Żyrardowianka Żyrardów - SIDEn MMKS VIII LO Toruń 52:86 (15:22, 13:17, 11:23, 13:24)