Korona Kielce ciągle z kompletem punktów w rundzie wiosennej

Adam Radzimirski
W przedostatnim spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy, Śląsk Wrocław przegrał na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:2. Bramkę dla gospodarzy w 6. minucie strzelił Łukasz Madej, natomiast dla gości gole zdobyli Kijanskas i Malarczyk.

Praktycznie już w swojej pierwszej akcji Śląsk zdobył gola. W 6. minucie Łukasz Madej wykorzystał podanie Cristiána Díaza i mocnym uderzeniem lewą nogą pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Obrońcy Korony sugerowali pozycje spaloną byłego gracza ŁKS-u, ale jak pokazały powtórki telewizyjne, nic takiego nie miało miejsca.

Pięć minut później z dystansu uderzył Díaz, jednak uderzenie było nieudane. W 15. minucie groźna akcję lewą stroną przeprowadził Mariusz Pawelec, ale jego dośrodkowanie przerwał w ostatniej chwili Tadas Kijanskas. Minutę później Kamil Kuzera po dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego próbował skierować piłkę głową do siatki, ale minimalnie się pomylił.

W 20. minucie Kijanskas po świetnym zgraniu głową piłki przez Pavla Staňo mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Rafała Gikiewicza. Chwilę później w ostatnim momencie Mariusz Pawelec zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Śląska. W 31. minucie na bramkę Małkowskiego uderzał Madej, jednak jego uderzenie było niecelne.

W 56. minucie po dośrodkowaniu Kuzery groźnie było pod bramką Śląska, jednak obrońcy gospodarzy nie pozwolili oddać strzału piłkarzom Korony. W kolejnych minutach zawodnicy obu drużyn grali bardzo niedokładnie, nie potrafiąc stworzyć groźnej sytuacji. Korona kontrolowała przebieg wypadków na boisku. W 68. minucie na bramkę Gikiewicza uderzał Daniel Gołębiewski, ale górą w tej sytuacji był bramkarz gospodarzy. Dwie minuty później lewą nogą strzelał Artur Lenartowski, jednak piłka minęła słupek bramki Śląska. W 73. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Celebana, w świetnej sytuacji znalazł się Díaz, ale nie potrafił głową skierować futbolówki do siatki z bliskiej odległości.

W 76. minucie, chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Piotr Malarczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Sobolewskiego i przy swoim pierwszym kontakcie z piłką, skierował ją głową do siatki. Śląsk próbował zdobyć wyrównującego gola, jednak ataki nie przyniosły żadnych efektów. W 89. minucie strzał Dariusza Pietrasiaka w ostatniej chwili zablokował Kijanskas, a w doliczonym czasie gry Przemysław Kaźmierczak strzałem z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę bramki Małkowskiego.

Najciekawsze akcje meczu

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:2 (1:1)

Bramki: Madej 6' - Kijanskas 20', Malarczyk 76'

Śląsk: R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Wasiluk (50' Pietrasiak), Pawelec, Elsner (77' Cetnarski), Kaźmierczak, Sobota, Mila (77' Dudek), Madej, Diaz

Korona: Małkowski - Golański (60' Lenartowski), Kijanskas, Stano, Lisowski, Kuzera (76' Malarczyk), Jovanovic, Vukovic, Korzym, Sobolewski, Gołębiewski (86' Bąk)

Żółte kartki: Pawelec - Golański

Sędzia: Tomasz Musiał.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.