Liga Europy. Czerwone Diabły lepsze od Ajaxu!

Manchester United po golach zdobytych w drugiej połowie pokonał Ajax Amsterdam 2:0 (0:0). Drużyna z Old Trafford wygrywając pierwszy mecz na wyjeździe jest już bardzo blisko awansu do 1/8 finału.

Na pojedynek dwóch drużyn które odpadły przedwcześnie z rozgrywek Ligi Mistrzów kibice czekali z wielką niecierpliwością. Mistrzowie Anglii po sensacyjnym odpadnięciu prestiżowych rozgrywek chcą sobie powetować to
niepowodzenie zwycięstwem w Lidze Europy.

Trzeba również zaznaczyć, że dla drużyny Czerwonych Diabłów mecz z Ajaxem był debiutem tego zespołu w rozgrywkach, zaś holenderski Ajax, niegdyś kopalnia piłkarskich talentów, chciał pokazać się z jak najlepszej strony, szczególnie przed własną publicznością.

Wielu piłkarskich komentatorów sugerowało, że Czerwone Diabły odpuszczą grę w europejskich pucharach, a skupią się na walce o mistrzostwo Anglii. Tym wszystkim spekulacjom zaprzeczył trener Sir Alex Ferguson wystawiając do meczu z Holendrami niemal wszystkich podstawowych zawodników. Mimo to faworyzowani goście przez całą pierwszą połowę nie potrafili poradzić sobie z mądrze grającymi gospodarzami. Brytyjczycy nie byli stroną przeważającą i na boisku nie przeprowadzili akcji, która zakończyła by się zdobyciem przez nich gola.

Dopiero w drugiej odsłonie spotkania Czerwonym Diabłom udało im się przejąć inicjatywę na boisku przeprowadzić akcję, która dala im prowadzenie. Gola na United zdobył sprowadzony przed tym sezonem z Aston Villi - Ashley Young. Napor gości przyniósł im druga bramkę w końcówce meczu. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego do siatki Ajaksu trafił Javier Hernandez.

Dwubramkowa zaliczka stawia Manchester w bardzo dobrej pozycji wyjściowej przed przyszłotygodniowym rewanżem na Old Trafford.

W czwartek rozegrano jeszcze kilka innych ciekawych spotkań. Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z Lazio Rzym 3:1, choć to zawodnicy Diego Simeone pierwsi stracili bramkę po uderzeniu Miroslava Klose. Później to jednak goście rozdawali karty i wygrali ostatecznie 3:1.

Wrażenie robi także wynik spotkania Salzburg-Metalist Charków. Goście z Ukrainy bardzo wysoko, bo 4:0 pokonali Austriaków i praktycznie rozstrzygnęli wynik tej rywalizacji.

Z kolei Anderlecht Bruksela, z Marcinem Wasilewskim w składzie, przegrał na wyjeździe z holenderskim AZ Alkmaar 0:1 (0:0). Polski obrońca został zmieniony w ostatniej minucie spotkania.