NHL: Awans Colorado

Colorado Avalanche to kolejna drużyna, która zapewniła sobie awans do II rundy play off. Stało się to możliwe dzięki wygranej 2:1 w niedzielnym pojedynku występujący w roli gospodarzy gracze "Lawin" wygrali całą rywalizację 4:2.

Zespół Wojtka Wolskiego sobotnim zwycięstwem 2:1 nad „Dzikimi” z Minnesoty zapewnił sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Stanley’a. Pochodzący z Polski zawodnik spędził na lodzie blisko 20 minut oddając w tym czasie trzy strzały, na bramkę rywali jednak żaden z nich nie trafił do siatki.

18 tysięcy widzów w Pepsi Center już od pierwszej tercji było w doskonałych humorach. W 9. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Grający w liczebnej przewadze goście stracili krążek na rzecz Joe Sakica. Kapitan „Lawin” momentalnie zagrał do Bena Guite’a, który pomknął na bramkę Niklasa Backstroma. Po chwili umiejętnie wykorzystał sytuację sam na sam z goalkeeperem Minnesoty. Mimo 11 prób gracze przyjezdnej ekipy nie potrafili ani razu pokonać stojącego w bramce miejscowych Jose Theodore’a.

Drugie starcie rozpoczęło się udanie dla Minnesoty. Akcję Patola Demitry i Mariana Gaborika skutecznym strzałem zakończył Aaron Voros. Ta odsłona odbywała się pod dyktando Wild, którzy oddali 15 strzałów na bramkę Colorado. Gospodarze zdołali odpowiedzieć raptem 8 razy, ale jedno z tych uderzeń znalazło drogę do bramki. W 33. minucie podanie zza bramki otrzymał Ryan Smyth i strzałem z kąta w krótki róg pokonał bramkarza gości. Jak się później okazało było rozstrzygające trafienie dla całej serii.

W ostatnim starciu żadne bramki nie padły, mimo że z obu stron było kilka okazji do zmiany rezultatu. Minnesota wycofała nawet bramkarza w ostatniej minucie meczu, ale manewr ten nie przyniósł spodziewanych efektów. Zatem drużyna numer trzy Konferencji Zachodniej zakończyła rozgrywki play off na pierwszej rundzie.