NHL: Karne w Bostonie

Boston Bruins lepsi od Atlanty po rzutach karnych. Morderczy bój Senators z "Pingwinami". Philadelphia nie pozostawiła złudzeń "Wyspiarzom".

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Bostonie, gdzie tamtejsze „Niedźwiadki” okazały się lepsze od „Drozdów” z Atlanty, wygrywając 3:2. Zwycięzcę jednak wyłoniły dopiero rzuty karne.

Gospodarze wprawdzie byli stroną nieco aktywniejszą, bowiem bilans strzałów wyniósł 35 do 28 na ich korzyść, ale nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanej defensywy przyjezdnych z Johanem Hedbergiem w bramce.

Ku uciesze miejscowych fanów to Bruins objęli prowadzenie dzięki trafieniu Glena Murraya w siódmej minucie. Jednak kilkadziesiąt sekund później był już remis. Skutecznie egzekwowany rzut karny przez Ilję Kowalczuka doprowadził do wyrównania (było to 42. trafienie w sezonie rosyjskiego snajpera).

Drugą tercje wygrali goście (bramka Jima Slatera), zaś w ostatniej lepsi byli gracze Bostonu (trafienie Davida Kreci). Mimo kilku okazji w dogrywce nikt nie zdobył gola i potrzebne były rzuty karne. W nich jedyne trafienie należało do Phila Kessela. Dzięki temu 35. zwycięstwo ekipy Bruins stało się faktem.

Mocni Flyers

Walczący o udział w rundzie play off New York Islanders i Philadelphia Flyers starli się minionej nocy w Nassau Coliseum (ponad 15 tysięcy widzów). Lepsi - i to zdecydowanie - okazali się goście. „Lotnicy” wygrali 1:4.

Gola i dwie asysty zaliczył dla Flyers Michael Knuble. Jedyne trafienie dla gospodarzy było dziełem Billa Guerin. Decydujące dla losów spotkania okazało się ostatnie starcie. Po pierwszych dwóch goście prowadzili 1:2, zaś w trzeciej tercji „Lotnicy” dwa razy posłali krążek do bramki „Wyspiarzy”, pieczętując tym samym swój tryumf w tym niezwykle istotnym meczu dla obu teamów.

Zwycięzcy Senators

Wiele emocji i bramek towarzyszyło sobotniemu starciu Ottawy z Pittsburghiem. Lepsi okazali się gospodarze. „Senatorzy” przed własną publicznością (w Scotia Bank Place zgromadziło się ponad 20 tysięcy fanów hokeja) ograli przyjezdnych 5:4.

Pierwsza tercja przyniosła po dwa trafienia dla każdej z drużyn. Jedną z bramek strzelił gwiazdor Senators Daniel Alfredsson.
Drugie starcie należało już do gospodarzy. Ottawa wygrała tę część gry 3:1. W ostatniej odsłonie „Pingwiny” zdołały odrobić tylko część strat. Kontaktowego gola zdobył Jewgienij Małkin w 55. minucie. Było to za razem 37. trafienie w sezonie rosyjskiego napastnika.

Obie ekipy nadal toczą wyrównany bój o czołowe lokaty w Konferencji Wschodniej przed play off.