NHL: Kolejne mecze z dogrywkami

Także i w środę mecze w NHL kończyły się dogrywkami, bądź rzutami karnymi. A zatem widać wyraźnie, że ten tydzień stoi pod znakiem dodatkowego czasu gry w lidze. Czyżby zespoły szykowały się już do rundy play off?

Żadne ze środowych spotkań w NHL nie zakończyło się w regulaminowym czasie gry. W dwóch z nich potrzebne były dogrywki, zaś w starciu Chicago z Caroliną zadecydowały rzuty karne.

Ważna wygrana Blackhawks

Niezwykle istotne zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli hokeiści Chicago. Pokonali oni Carolina Hurricanes 3:2. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. O losach spotkania zadecydowały bowiem rzuty karne, w których gospodarze okazali się lepsi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni i to oni wygrali pierwszą odsłonę pojedynku. Stało się to możliwe, dzięki celnemu uderzeniu Roda Brind’Amoura w 6. minucie. Co ciekawe bilans strzałów w tej tercji był korzystniejszy dla miejscowych i wyniósł 14-8.

Kolejne minuty spotkania okazały się lepsze w wykonaniu Chicago i to ta ekipa prowadziła 2:1 aż do ostatniej minuty spotkania. Wtedy to Carolina wycofała swojego bramkarza i wprowadziła dodatkowego napastnika. Ku uciesze gości manewr ten zakończył się powodzeniem. Na 27 sekund przed końcem do remisu doprowadził Tuomo Ruutu. W karnych decydująca okazała się czwarta seria, w której bramkę zdobył Kris Versteeg, zaś pudło zaliczył Siergiej Samsonow. To zwycięstwo mocno przybliża „Czarne Jastrzębie” do udziału w fazie play off.

Kolejny sukces Ottawy

Bardzo dobrze w ostatnich tygodniach spisują się gracze Ottawa Senators. Minionej nocy odnieśli 4. kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując po dogrywce Tampa Bay 3:2.

Każda z tercji w tym spotkaniu kończyła się remisem. Gole padały tylko w dwóch pierwszych odsłonach. W drużynie Senators dwie asysty na swoje konto zapisał szwedzki skrzydłowy Daniel Alfredsson (w całym sezonie ma już ich 41). Z kolei w barwach „Błyskawic” 35. ostatnie podanie zanotował lider zespołu Vincent Lecavalier.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 3. minucie dodatkowego czasu gry Mike Fisher skutecznie, kończąc akcję Chrisa Philipsa i Antona Wołczenkowa. Sędziowie w całym meczu nałożyli 16 kar na zawodników obu ekip. Ottawa ma na koncie 64 punkty i jest ostatnia w Northeast Division. Tampa Bay Lightning z dorobkiem 56 „oczek” zamykają tabelę Southeast Division.

Porażka Canucks

Nieudała się wyprawa zawodników Vancouver Canucks do Kalifornii, gdzie spotkali się w Anaheim Ducks. „Kaczory” zakończyły mecz zwycięstwem po dogrywce 4:3. Swoje 21. bramki w sezonie w barwach gospodarzy zaliczyli Teemu Selane i Ryan Getzlaf. Z kolei dwie asysty dla Vancouver zaliczył Pavol Demitra i w obecnej kampanii ma już ich na koncie 25.

Anaheim prowadziło już 2:0, jednak ambitna postawa przyjezdnych i zwycięska trzecia tercja w ich wykonaniu pozwoliły im zdobyć jeden punkt i doprowadzić do dogrywki. W tej jednak nie zdołali oddać żadnego strzału, zaś miejscowi zrobili to trzy razy i jeden z nich okazał się skuteczny. Todd Marchant i Chris Pronger ładnie rozprowadzili krążek, zaś Scott Niedermayer wpakował krążek do bramki Roberto Luongo. Tym samym 16. wygrana na własnej tafli „Kaczorów” w tym sezonie stała się faktem. Mimo porażki Vancouver wyprzedza w tabeli Konferencji Zachodniej Anaheim o 7 punktów.