NHL: Tampa Bay znowu lepsza od Capitals

W trzecim meczu przeciwko Washington Capitals swoje trzecie zwycięstwo zanotowała drużyna Tampa Bay Lightning. Brakuje im już tylko jednego zwycięstwa do awansu. Vancouver w dogrywce lepszy od Nashville.

Tampa Bay coraz bliżej

Znakomitą dyspozycje prezentują gracze „Błyskawic” z Tampa Bay. Pokonali oni po raz trzeci z rzędu Washington Capitals – tym razem 4:3, i do awansu potrzebują już tylko jednej wygranej. Wliczywszy poprzednią rundę play off, jest to już szóste z rzędu zwycięstwo zespołu z Florydy.

Tym razem o losach spotkania rozstrzygnęła trzecia tercja. W ciągu kilkunastu sekund gracze Tampa Bay zdobyli dwie bramki (Steven Stamkos i Ryan Malone), co dało im prowadzenie 4:3, którego nie oddali już do końca meczu. Było to o tyle łatwe, że rywale zdołali oddać zaledwie pięć celnych strzałów w tej części spotkania.

Bramkę i asystę w barwach Capitals zaliczył Aleksander Owieczkin. Piątą już bramkę w tegorocznym play off zdobył kapitan „Błyskawic” Vincent Lecavalier.

Vancover lepszy od Nashville

Dwa gole i asysta Ryana Keslera pozwoliły ekipie Vancouver Canucks pokonać na wyjeździe Nashville Predators 3:2. Dzięki temu „Orki” objęły prowadzenie w serii 2 – 1. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Wszystko za sprawą znakomicie broniącego tego wieczoru Pekki Rinne. Fiński bramkarz Nashville obronił, aż 44 uderzenia rywali. Zawodnicy Vancouver dwoili się i troili, żeby znaleźć skuteczny sposób na goalkeepera Predators, ale przychodziło im to z ogromnym trudem. W samej tylko trzeciej tercji oddali 16 strzałów w światło bramki „Drapieżców”.

Swoja czwartą bramkę dla Nashville w tegorocznym play off zdobył Joel Ward. Bramkę w osłabieniu dla gospodarzy zdobył David Legwand. Daniel Sedin aż siedem razy próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale ani razu nie zdołał tego dokonać.