Premier League: Chelsea na kolanach!

kamil156@op.pl
Chelsea Londyn poległa na Stamford Bridge z zespołem Manchesteru City 2:4, w meczu 28. kolejki Premier League.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało katastrofy gospodarzy. Podopieczni Carlo Ancelottiego zdecydowanie dominowali. W 42. minucie Chelsea objęła prowadzenie po strzale Lamparda. Tuż przed przerwą fatalny błąd obrońców klubu z Londynu wykorzystał Carlos Tevez, który przebiegł pół boiska i pokonał Hilario.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Już w 51. minucie podwyższył Bellamy i sensacja wisiała w powietrzu. Od 76. minuty gospodarze grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul w polu karnym ujrzał Belletti. Jedenastkę na bramkę zamienił Tevez, a trzy minuty przed końcem meczu na 4:1 podwyższył Bellamy. Na otarcie łez dla Chelsea gola z rzutu karnego strzelił jeszcze Frank Lampard, ale niespodzianka stała się faktem. Manchester City wywiózł punkty ze Stamford Bridge pierwszy raz od 2005 roku, kiedy to "Citizens" zremisowali bezbramkowo z Chelsea Londyn.

Spotkanie pomiędzy tymi drużynami było również ciekawe pod względem skandalu obyczajowego, którego bohaterami byli dawni przyjaciele John Terry i Wayne Bridge. Przypomnijmy, iż Terry- dotychczasowy kapitan reprezentacji Anglii miał romans z dziewczyną i matką dziecka, Wayne'a Bridge'a.

Skład Chelsea Londyn: Hilario - Ivanovic, Carvalho (70. Kalou), Terry, Malouda, Ballak, Obi Mikel (61. Belletti), Lampard, Anelka, Drogba, Cole (61. Sturridge)

Skład Manchesteru City: Given - Richards, Kompany, Lescott, Bridge (78. R.S.Cruz), Zabaleta, De Jong, Barry, Bellamy, Tevez (90. Silvinho), Johnson (60. S.W.Phillips)

Chelsea Londyn - Manchester City 2:4 (1:1)
1:0 - Lampard 42'
1:1 - Tevez 45'
1:2 - Bellamy 52'
1:3 - Tevez (k.) 76'
1:4 - Bellamy 87'