Ruda Śląska. Nagrodzono pozytywnę energię

Redakcja
Udostępnij:
W Rudzie Śląskiej na dorocznej, jubileuszowej, bo piątej z kolei gali „Dziękujemy Pozarządowcom 2010”, spotkali się społecznicy i samorządowcy. W mieście działa 215 organizacji pozarządowych.

37 organizacji, które najmocniej zaznaczyły swoją obecność i działalność dla dobra mieszkańców miasta, otrzymało upominki i dyplomy gratulacyjne, przyznane aż w 14 kategoriach.

Tytuł „Odkrycie Roku” przypadł Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej „Grunwald”, za ogromne osiągnięcia sportowe, w tym awans do ekstraklasy w piłce ręcznej mężczyzn. Wyróżnienie w kategorii „Metamorfoza Roku”, za rozwiniecie skrzydeł, przypadło Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

Do wyróżnień nominowała komisja złożona z prezydenta miasta, pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych oraz szefów wydziałów i jednostek organizacyjnych w Urzędzie Miasta. Po raz pierwszy wniosków o wyróżnienia nie zgłaszały same organizacje, co zostało przyjęte z pewnym zaskoczeniem.

Miasto Ruda Sląska corocznie przeznacza z własnego budżetu kwotę około 10 milionów złotych na wspieranie MGO. To tylko część pieniędzy poza składkami, darowiznami, dotacjami i grantami, które organizacje pozyskują dla realizacji celów statutowych. Ale, choć to kwota znacząca, bardziej istotna jest atmosfera wspierania działalności społecznej i przychylność władz samorządowych wobec niej.

Dlatego z inicjatywy pozarządowców wręczono prezydentowi Andrzejowi Stani Złoty Certyfikat, nadający godność „Przyjaciela Rudzkich Organizacji Pozarządowych”. Laurki dziękczynne otrzymali: Aleksandra Skowronek, zastępca prezydenta miasta, Mirosława Szołkiewicz - pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych oraz Małgorzata Pietrzyk – inspektor w Referacie Spraw Społecznych. Dostrzeżono również wsparcie radnych: Cecylii Gładysz, Michała Pierończyka i Henryka Piórkowskiego.
Z rak Jana Szczęśniewskiego. prezesa Związku Stowarzyszeń Śląski bank Żywności, prezydent Stania przyjął pierwszą,
nadaną z okazji jubileuszu 10. rocznicy istnienia banku, statuetkę „Patrona Samorządowego Śląskiego Banku Żywności”, zdobną w dewizę: Ubi concordia, ibi viktoria.

Pełna lista wyróżnionych organizacji w pliku pdf.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie