Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzeszów: „Nauka i pasja – kluczem do sukcesu”

Judyta Więcławska
Judyta Więcławska
Screen ze strony internetowej www.transmisjeonline.pl. Na ekranie referująca Monika Borowiak.
Screen ze strony internetowej www.transmisjeonline.pl. Na ekranie referująca Monika Borowiak. Judyta Rykowska
Promowanie rozwoju naukowego wśród studentów oraz integracja środowiska akademickiego to główne cele konferencji „Nauka i pasja - kluczem do sukcesu”, która odbywa się w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 7 i 8 maja.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny - poruszane problemy zamknięte zostały w panelach: ekonomicznym, społecznym, twórczym (film, fotografia, grafika, itp.), nauk o zdrowiu, turystyczno-ekologicznym, nauk ścisłych, IT i nowych mediów.

Do uczestnictwa w konferencji zostali zaproszeni członkowie grup naukowych oraz studenci z całej Polski. Z uwagi na mieszany charakter konferencji, udział mogły zgłaszać osoby bez względu na profil swojej uczelni.

Zespół Centrum Dziennikarskiego z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, w odpowiedzi na zaproszenie, postanowił przełamać wszelkie bariery i tym samym wziąć udział w konferencji w dość nowoczesny sposób - online.
– Grzechem byłoby nie skorzystać z tego co dają nam współczesne technologie – stwierdza dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska pomysłodawczyni video-projektu.

Dwójka studentów – Adrian Kaczmarek oraz Monika Borowiak postanowili wziąć czynny udział w spotkaniu, zabierając głos przed wirtualną publicznością (przekaz na żywo emitowany był na stronie:

www.transmisjeonline.pl

). Wybierając część „nowe media” początkujący dziennikarze przedstawiali swoje referaty. Monika Borowiak poruszyła kwestie dziennikarstwa internetowego, mówiąc również o gatunkach studenckiego portalu dziennikarskiego. Natomiast Adrian Kaczmarek starał się przekonać słuchaczy jak ważną rolę odgrywa pismo warsztatowe w kształceniu studentów dziennikarstwa.

Pierwsze video-konferencje i video-lekcje pozwalają sprawdzić, czy znajdą się zwolennicy tej prekursorskiej formy edukacji. Testowanie strony technicznej i organizacyjnej w późniejszym czasie przyczyni się do udoskonalenia internetowej komunikacji. Nie można zaprzeczyć, że żyjemy w świecie wciąż rozwijającym się, dlatego też należy inteligentnie korzystać z dzieł techniki; naukowe video-konferencje są tego idealnym przykładem.

Organizatorzy sympozjum liczą, iż konferencja stanie się platformą dzięki której powstaną wielofunkcyjne zespoły badawcze. Spotkanie w Kielnarowej koło Rzeszowa potrwa do dzisiejszego popołudnia.

Szczegółowe informacje o konferencji na stronie: http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/studenci/kola_naukowe/konferencja/Strony/konferencja_2009.aspx

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto