Schlierenzauer wygrał 42. raz w karierze. Pobije rekord Nykaenena?

Bożena Zajiczek-Panuś
Gregor Schlierenzauer wygrał na skoczni w Sochi, na której w przyszłym roku będą odbywały się zmagania olimpijskie. Bożena Zajiczek-Panuś
Gregor Schlierenzauer wygrał pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata rozegrany na skoczni w Soczi. Austriak uzyskał 104.5 oraz 105.5 metra. Drugie miejsce zajął lider Pucharu Świata, Severin Freund, a trzecie Andreas Kofler.

Gregor Schlierenzauer nie zwalnia tempa w dążeniu do pobicia rekordu zwycięstw, należącego do Matti Nykaenena. Austriak wygrał pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata rozegrany na skoczni K-90 w Soczi, tym samym odnosząc 42. zwycięstwo w karierze. 22-latek prowadził już po pierwszej serii, kiedy uzyskał 104.5 metra. W serii finałowej Schlierenzauer skoczył na odległość 105.5 metra.

"Skakaliśmy pierwszy raz tu w Rosji, dlatego to był bardzo interesujący konkurs. To był dla mnie prawie idealny dzień, choć zawody nie były najłatwiejsze, gdyż w drugiej serii pojawił się silniejszy wiatr" - powiedział Austriak stacji Eurosport tuż po zawodach.

Czytaj również: Schlierenzauer chce odebrać koronę Nykaenenowi

Freund pozostaje liderem Pucharu Świata

Drugie miejsce w sobotnim konkursie zajął Severin Freund z wynikami 101.5 i 105.5 metra. Trzecie miejsce przypadło Andreasowi Koflerowi, który w dzisiejszych zawodach szybował na odległość 102.5 oraz 103.5 metra.
Po dzisiejszych zmaganiach na skoczni w Soczi, Severin Freund pozostał liderem Pucharu Świata (obecnie ma na koncie 295 punktów). Drugi jest Gregor Schlierenzauer (282 punkty), a trzeci Thomas Morgenstern (190 punktów).

Stoch trenuje, pozostali Polacy słabo

Przypomnijmy, w Soczi nie startowali Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, którzy obecnie szlifują formę w Ramsau. Spośród startujących w konkursie Polaków, do serii finałowej zakwalifikowali się Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. Ostatecznie Kot zajął 28. miejsce (97 i 96.5 m) a Kubacki był 30 (98.5 i 93.5 m).