Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Seks przyszłości czy teraźniejszości?

Redakcja
Profesor Zbigniew Lew-Starowicz w noworocznym numerze "Wprost" próbuje przybliżyć nam jak może wyglądać w przyszłości życie seksualne ludzi. Czy jednak nie opisuje on nam teraźniejszości?

Czy dzisiejsi ludzie zachowali 100 proc. człowieczeństwa? Czy powoli zamieniamy się w cyborgi? Dość szybko pochłania nas świat internetowy. Obecnie w sieci możemy nie tylko znaleźć potrzebne nam informacje, opłacić rachunki czy dokonać zakupów. Możemy również prowadzić codzienne życie.

Życie seksualne

Profesor w swym artykule pisze "Wszystkiego o seksie będzie można dowiedzieć się w internecie. Za pośrednictwem sieci będziemy zawierać znajomości, tworzyć związki, szukać pomocy w sprawach intymnych." Dlaczego będziemy? Czy nie dzieje się tak już? Portale randkowe cieszą się coraz większą popularnością. Najbardziej znane to sympatia, be2 czy ilove.

Dzięki nim (a może raczej na nieszczęście) nie wychodząc z domu możemy odnaleźć swoją "drugą połowę", poznać ją i zdecydować się na dalszy związek, być może w realu. Oszczędzamy czas, a mężczyźni i pieniądze. W cyberświecie nie trzeba zapraszać kobiety na kawę aby porozmawiać, a jak już zdecydujemy się ją wypić to każdy parzy ją sobie sam.

Za pomocą internetu możemy również znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas intymne pytania. Psychologów i pseudo-psychologów, którzy tylko czekają aby nam pomóc jest więcej niż w realnym świecie. Ich obietnice rozwiązania wszystkich naszych problemów kuszą. Dodatkowym plusem jest również to, że kiedy się zwierzamy z najbardziej krępujących aspektów naszej seksualności, druga osoba nas nie widzi, nie rozpozna więc potem na ulicy, nie zobaczymy w jej oczach potępienia bądź zdziwienia.

Jesteś singlem, szukasz kogoś do trójkąta, jesteś znudzony swym dotychczasowym partnerem? Nic prostszego, wystarczy zalogować się na czacie dowolnego portalu społecznościowego. Jest w kim wybierać. Odważniejsi decydują się na cybersex poprzez skype. Nie musisz wstydzić się swoich najbardziej wyuzdanych myśli. Kiedy osiągniesz już zadowolenie, nie musisz parzyć kawy drugiej osobie, bądź zastanawiać się jak ją wyprosić. Wystarczy, że klikniesz przycisk "zakończ" i po sprawie. Kuszące?

Prokreacja

Kolejny problem, który porusza seksuolog to prokreacja. "Kobieta będzie mogła zostać matką na różne sposoby: zapłodniona przez partnera lub przez plemniki z banku nasienia. Będzie mogła wybrać mężczyznę o określonych cechach, a nawet mieć dziecko urodzone przez inną kobietę."

W Polsce istnieje kilkanaście banków nasienia. Z dawcami przeprowadza się dokładny wywiad dotyczący między innymi przebytych i genetycznych chorób oraz dokładnie się ich bada. Dzięki temu kobieta może urodzić dziecko idealne: zdrowe, ładne i mądre. Czy nie o tym marzą przyszłe matki? Tylko co się powinno stać z nami? Czy jesteśmy idealni? Co z dziećmi, które mimo wszystko rodzą się chore?

Kobiety, które nie mogą same urodzić dziecka, dość często decydują się "wynająć brzuch". W internecie coraz więcej jest tego typu ogłoszeń. Kobiety, które decydują się urodzić dziecko obcej parze nazywa się surogatkami. Zapłodnienia dokonuje się w tym wypadku in vitro, a jedynym problemem na razie jest tylko kwestia finansowa.

Zaburzenia seksualne

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz podaje "Liczba metod leczenia zaburzeń seksualnych przyprawi o zawrót głowy. Będą leki działające na dany ośrodek seksualny (...) oraz wszczepiane do mózgu czipy, mikrochirurgia, terapia genetyczna, transplantacje". To prawda na razie czipów do mózgu nikt nam nie wszczepia (na szczęście), jednak zaburzeń seksualnych nam nie brakuje. Coraz częściej media podają o przypadkach gwałtów czy pedofilii. Dotyczy to także osób dotychczas znanych i podziwianych.

Jednak czy cybersex możemy uznać za dewiację? Może jest to tylko lek na wkradającą się do codziennego, prawdziwego życia nudę? Być może, ale nie może on nam zastąpić realnej bliskości drugiego człowieka. Czytając rozważania Pana Profesora miałam wrażenie, jakby nie pisał o przyszłości a teraźniejszości. Nasunęły mi się również pytania: co się z nami dzieje? Czy naprawdę nie dostrzegamy pozytywnych aspektów realnego życia? Dlaczego uważamy, że jest ono gorsze?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto