Śląsk - Dundee. Relacja z meczu w krzywym zwierciadle

Śląsk był lepszy, bo wygrał. Szkoda tylko, że nie udało się "wcisnąć" więcej bramek. Zapraszam na relację z przymrużeniem oka.

Bojąc się kolejnej kompromitacji polskiego zespołu łyknąłem szklaneczkę szkockiej whisky, by oglądać mecz drużyny wrocławskiej z drużyną ze Szkocji. Ale i tak pewny byłem, że Śląsk nie przegra tego meczu. Wskazywały na to chociażby statystyki. Od 24 lat Śląsk nie przegrał meczu w europejskich pucharach. Że nie startował w tym czasie w pucharach? Oj tam, oj tam, nie bądźmy tacy drobiazgowi.

Mecz się zaczął. Śląsk w mocno rezerwowym składzie. Jakby co, zawsze będzie się można wytłumaczyć z ewentualnej porażki. Pyk,pyk,z nóżki na nóżkę, jedna akcja, druga akcja, dwa strzały i gdyby nie bramkarz Śląska byłoby pozamiatane. Minęło 15 minut i mieliśmy więcej akcji niż w całym meczu Wisły Kraków.

Gancarczyk przyładował piłką obok bramki, ale wstydzić nie ma się czego. Christian Diaz błyszczy formą, błyszczy też łysina obecnego na trybunach Franciszka (Dyzmy) Smudy. Cieszy się Franciszek, że kamery go widzą, oj cieszy się mocno. My się mniej cieszymy, że widzimy jego. Duchowy ojciec polskiej piłki nożnej "kiełczy" się do mnie z telewizora. Koszmary w nocy gwarantowane.

Rezerwowi Śląska grają jak umieją, a że niewiele umieją to i tak właśnie grają. I tak niejeden trener pozazdrości takiej rezerwy. Nawet podania są. Goście wyraźnie grają z szacunkiem do Śląska. Widocznie wiedzą, że Śląsk od 24 lat nie przegrał meczu. Ale mecz i tak o klasę lepszy niż ten Wisły Kraków. Zwłaszcza, że Wrocław prowadzi od pierwszej minuty meczu. W liczbie mieszkańców prowadzi: 630 000 tysięcy do 170 000. I tramwajów mamy więcej.

Mieliśmy nadzieję, że słynący ze skąpstwa Szkoci również i dzisiaj pokażą nam swoje skąpstwo i w pierwszej połowie się nie zawiedliśmy. Na razie głównym wydarzeniem jest to, że nic się nie wydarzyło.

Przerwa. (Sędzia mówi, że albo dostanie podwyżkę albo sam zaraz będzie bramki strzelał)

Druga połowa zaczęła się o czasie. Sędzia stoi w blasku zachodzącego słońca. Gwizdek mu się błyszczy jak gwiazda szeryfa z dzikiego zachodu. Pełen szacun. Solidnie zasłużył sobie na strzelenie gola. Ale nic z tego. Sędzia pozwala pograć Szkotom. Ci pokazują swoje skąpstwo.
Szkoci rozwinęli skrzydła. Nic się nie dzieje.

Szkoda, że Śląsk nawet nie próbuje strzelić gola. Może myślą, że to już weekend? A właśnie! Gdzie jest Sobota? Lenczyk łapie się za włosy, dłonie ślizgają mu się po świeżutko wydepilowanej łysinie: Waldek człowieku co ty robisz na ławce?! Wchodzisz wchodzisz! Na boisku Sobota. Mimo że dzisiaj czwartek na boisku najlepszy Sobota.

Walduś się dwoi i troi, ale lipton i coca cola. Nic z tego. Szkockie skąpstwo udziela się i jemu. Niestety w rankingu wrocławskich Waldusiów palmę pierwszeństwa nadal dzierży Walduś Kiepski.
Nagle świst,nagle gwizd i brama dla Śląska! Widać, że chłopaki pobierali lekcję u Kacpra Filipiaka 15-letniego snookerzysta, który pokonuje ostatnio każdego mistrza jak chce. Piłka się odbijała jak w snookerze zanim trafiła do siatki Dundee. Obecny na trybunach Jacques Sologe, znany jako Żak-Solorz zbiera szczękę. Corega Tabs słabo działa.

Śląsk Wrocław pokonał Dundee United 1:0 w meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Zwycięstwo zapewniła "Wojskowym" para rezerwowych - Waldemar Sobota i Johan Voskamp ( brama w 75. minucie).

Mimo wszystko zwycięstwo nad rywalem z w miarę wysoko rankingowanego w rankingu UEFA kraju będzie się liczyło. Oby "Ślązacy" nie przegrali. Lenczyk zapowiedział, że idzie na kolanach do Częstochowy w intencji Kelemena - człowieka, który uratował wynik. Smuda jest rozczarowany, nikt nie śpiewa po meczu : Polacy nic się nie stało! Polacy nic się nie stało!

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!