Tak było na 6. biegu Delfin Cross Run w Grudziądzu. Zobaczcie się na zdjęciach z 12 maja 2024

Daniel Dreyer
Tak było na 6. edycji biegu Delfin Cross Run. Zawodnicy wystartowali z plaży nad Rudnikiem w Białym Borze i pokonali terenową trasę 5 lub 10 kilometrów. Zobaczcie zdjęcia>>>>Daniel Dreyer
Około 150 osób wzięło udział w szóstej edycji biegu Delfin Cross Run po lasach w okolicach Grudziądza. Bieg miał charakter terenowy. Przy słonecznej pogodzie drzewa zapewniały orzeźwiający cień. Zobaczcie zdjęcia i wyniki biegu.

6. bieg Delfin Cross Run, 12 maja 2024

W niedzielne przedpołudnie, około 150 osób wzięło udział w szóstej edycji biegu Delfin Cross Run po lasach w okolicach Grudziądza.

- Mamy około 150 uczestników - jeszcze przed startem mówił Piotr Śleboda, z Urzędu gminy Grudziądz, jeden z organizatorów biegu.

Biegacze wystartowali z plaży Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego "Delfin" w Białym Borze, a następnie pokonali trasę liczącą 5 kilometrów wytyczoną leśnymi ścieżkami. Część z nich pobiegła dwa "kółka" zaliczając dystans 10 kilometrów.

Bieg miał charakter terenowy, więc na trasie nie brakowało trudnych nawierzchni i lekkich wzniesień. Przy słonecznej pogodzie drzewa zapewniały orzeźwiający cień.

Aby uatrakcyjnić bieg, uczestnicy trasę pokonywali w przeciwnym kierunku niż w latach poprzednich. To było duże urozmaicenie dla stałych uczestników tej imprezy.

6. bieg Delfin Cross Run to impreza zaliczana do Amatorskiej Ligi Biegowej.