TdS: Kowalczyk bezkonkurencyjna! Polka najlepsza w sprincie!

Justyna Kowalczyk wygrała sobotni bieg techniką klasyczną na dystansie 1,2 km w Oberstdorfie. Polka, dla której było trzecie zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski, pokonała najgroźniejszą rywalkę - Marit Bjoergen oraz trzecią, kolejną Norweżkę, Astrid Jacobsen.

W sobotę, w ostatnim dniu tego roku, walka szła o wielką stawkę. Można było bowiem na tym etapie wiele stracić, ale też i wiele zyskać. Najpierw Kowalczyk zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach, uzyskując czas lepszy od Norweżki Marit Bjoergeno o 1,07 sekundy.

Potem Polka nie miała najmniejszych problemów z uzyskaniem awansem do półfinału, pokonując Ingvild Flugstad Oestberg, Heidi Weng, Stefanie Boehler, Annę Haag i Katrin Zeller. W półfinale Justyna była lepsza niż Aurore Jean, Ingvild Flugstad Oestberg, Charlotte Kallę, Kikkan Randall i Vesnę Fabjan.

W samym finale biegaczka z Kasiny Wielkiej była bezkonkurencyjna, prowadząc od startu do mety. Polka była pierwsza na podbiegu i cały czas kontrolowała bieg, wyprzedzając rywalki o kilka metrów. Końcówka dystansu to wręcz deklasacja rywalek w tym Bjoergen, która nie miała siły aby podjąć walkę z naszą biegaczką.

Norweżka finiszowała dobre 50 metrów za Kowalczyk. Polka triumfowała po raz trzeci w tegorocznym Tour, umacniając się tym samym na czele rywalizacji. Kolejny etap bieg łączony na 10 km już 1.stycznia w Oberstdorfie.