Przystępowałem już do matury przed 2021 r © fot. archiwum DB
[4/12]

TOP 10 najważniejszych pytań na egzamin maturalny. Matura 2021 w pytaniach i odpowiedziach. O to pytają uczniowie, a CKE tłumaczy zasady!

Przystępowałem już do matury przed 2021 r., ale jej nie zdałem. Jakie warunki przystępowania i zdania egzaminu w 2021 r. mnie obowiązują?

Wszystko zależy od tego, jaką szkołę ukończyłeś oraz w którym roku przystępowałeś do matury. Ważne jest też, do której formuły egzaminu maturalnego przystępowałeś. Od 2021 r. egzamin maturalny jest przeprowadzany tylko w „Formule 2015”, więc jeżeli przystępowałeś do egzaminu we wcześniejszej formule i go nie zdałeś – musisz przystąpić do egzaminu w pełnym zakresie, tak jakbyś przystępował do niego od początku.


Matura 2021 będzie się różniła od tej z wcześniejszych lat. Najważniejsze zmiany to brak egzaminów ustnych, brak konieczności przystąpienia do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego i wreszcie - okrojenie wymagań. Wszystkie zmiany uwzględniono już w informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. CKE odpowiada również na pytania uczniów. Wyjaśnienia dotyczące matury 2021 wraz z odpowiedziami publikujemy w naszej galerii. KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

Najnowsze wiadomości

reklama