Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Krakowie odbyło się seminarium "Nie wystarczy być kobietą"

HENRYK CZECHOWSKI
HENRYK CZECHOWSKI
Konferencję otwiera Anna Szymańska - Klich
Konferencję otwiera Anna Szymańska - Klich Fot.Henryk Czechowski
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie 1 marca gościło uczestniczki seminarium "Nie wystarczy być kobietą". Organizatorem była tradycyjnie Fundacja Instytutu Studiów Strategicznych w Krakowie.

Spotkanie było zdominowane przez kobiety, co nie dziwi, bo było do nich adresowane.

Garstka mężczyzn czasami czuła się nieswojo i dochodziło do humorystycznych refleksji. Mnie osobiście to nie przeszkadzało, skoro zgodziłem się być uczestnikiem spotkania.

Organizatorem była Fundacja Instytutu Studiów Strategicznych i Instytut Francuski w Krakowie. Przy organizacji konferencji współpracowali Konsulat Generalny USA w Krakowie, Instytut Geothe, Istituto Italiano di Cultura "EUNIC" Kraków Cluster. Finansowo spotkanie wsparły: Międzynarodowa Grupa MAZARS, BOSCH, MARR Kraków. Zaproszonych gości przywitała Anna Szymańska-Klich - prezes Instytutu Studiów Strategicznych, Alexis Chahtahtinsky Konsul Generalny Republiki Francuskiej i Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie. Program konferencji podzielony został na trzy tematyczne panele.

Panel I nosił tytuł "Jak promować udział kobiet w polityce". Moderatorem była Marta Szostkiewicz. Poszczególne tematy omawiali:

Jolanta Kwaśniewska "Kobiety i polityka moje doświadczenia", Janina Paradowska "Kobieta w polityce i dziennikarstwie", Róża Thun "Polskie kobiety w polityce europejskiej", Claudia Fornari "Kobiety i polityka we współczesnych Włoszech", Brigitte Gresy "Francuskie doświadczenia w stanowieniu prawa".

Panel II zatytułowany został "Jak promować udział kobiet w życiu ekonomicznym". Moderatorem była Renata Kim, poszczególne tematy omawiały: Urszula Gacek „Kobieta i dyplomacja”, Muriel de Saint Sauveur „Czy świat rządzony przez kobiety byłby lepszy dla prowadzenia biznesu” , Katrin Unger ”Płeć w ekonomii”, Sonia Draga ”Polskie kobiety - siła napędowa ekonomii”, Krystyna Boczkowska „Kobieca kariera w międzynarodowej korporacji”.
Ostatni III panel nosił tytuł „Jak promować udział kobiet w kulturze, edukacji i życiu społecznym”. Moderatorem był Grzegorz Jankowicz, a poszczególne tematy przedstawiały: Beata Stasińska "Ekonomika kultury i płci", Ewa Bielecka "Jak łączyć działalność w biznesie z działalnością społeczną", Monika Kapil Mohta "Aktywizacja dziewczynek w Indiach do udziału w życiu społecznym”, Danuta Glondys „Wzmocnienie pozycji kobiet w życiu społecznym i kulturalnym”, Kristina van der Leest, „Gender - główny nurt w kulturze, edukacji i społeczeństwie: co to znaczy i dlaczego jest ważna”.

Podsumowując była to ważna kobieca konferencja, pokazująca na co stać kobiety.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto