Wojewódzkie rozgrywki w piłce siatkowej. Zbąszyń - Czarnków

III Liga Mężczyzn. PKS MOS Zbąszyń - Noteć Czarnków, kolejna runda rozgrywek ligowych. Przed zbąszyniakami jeszcze trudny mecz z Piłą - na wyjeździe.

Zbąszyńscy siatkarze odnoszący dwa zwycięstwa w rozgrywkach ligowych, grający w III lidze mężczyzn, tym razem ponieśli porażkę, przegrywając z Notecią Czarnków 3:0. Poprzednie dwa zwycięstwa odnieśli siatkarze ze Zbąszynia, pokonując 12.12.2010, 3:1 Herbertus Wronki, a 18.12.2010 Rzemieślnik Kwilcz 3:0. W obu spotkaniach goście byli notowani niżej po pierwszej rundzie, niż drużyna PKS MOS Zbąszyń.

Zbąszyńscy kibice, którzy coraz chętniej i liczniej przychodzą do "Zbąszynianki" na siatkarskie zmagania, mieli prawo liczyć na zwycięstwa. Nie przyszły one jednak łatwo. Szczególnie pierwszy mecz z Wronkami za sprawą nie najlepszej gry miejscowych, był wyrównany przez 3 sety. Dopiero w czwartej partii siatkarze Zbąszyńscy zagrali konsekwentnie i pewnie wygrali seta do 18 punktów, a cały mecz 3 :1.

Pojedynek z Kwilczem był już bardziej jednostronny i przebiegał pod dyktando gospodarzy. Jedynie w trzecim secie goście nawiązali walkę i przez długi czas prowadzili. Końcówka seta należała jednak ponownie do gospodarzy, którzy wygrywając 26-24 i cały mecz 3:0.
Zwycięstwa te praktycznie zapewniły zbąszynianom awans do finałowej rundy rozgrywek. Do rozegrania pozostaje jeszcze trudny mecz z Piłą na wyjeździe, które zadecydują o kolejności w tabeli.

Przez cały sezon zbąszyńscy siatkarze spisywali się dobrze, chociaż zaliczyli 3 porażki i to po bardzo wyrównanych spotkaniach. Jak to rokuje na przyszłość? Czy będą cieszyć się z awansu do wyższej ligi? Musimy poczekać do zakończenia rozgrywek.

Skład zbąszyńskiego zespołu: Bartosz Nowak, Marcin Szczechowicz, Arkadiusz Gajewski, Dawid Połomka, Patryk Frasz, Damian Kramski, Marcin Bocian, Błażej Andrzejewski, Adam Nefermann, Kamil Stachowiak, Adrian Lisek, Mateusz Pięta, Karol Dembniak.