The New York Times podkreśla, że od decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie można się odwołać
[4/10]

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pod ostrzałem zachodnich mediów. Zobacz, co o wyroku i strajku kobiet pisze się na świecie

The New York Times podkreśla, że od decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie można się odwołać. Debata na temat praw kobiet do przerywania ciąży już od dawna polaryzuje polskie społeczeństwo, które balansuje między wartościami religijnymi i liberalnymi.

NYT dodaje także, że polski rząd od dawna spiera się z Unią Europejską, której Polska jest członkiem, o prawa mniejszości i prawa kobiet. Rząd krytykowano już za podważanie niezależności sądownictwa, w tym Trybunału Konstytucyjnego.

KLIK

Skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł, gdy Polska boryka się z drugą falą koronawirusa i obostrzenia związane z epidemią ograniczają możliwość masowych protestów – tak sytuację w Polsce komentuje Shaun Walker, korespondent The Guardian na Europę Środkową i Wschodnią. Zachodnie media krytykują polski rząd, uznają, że w Polsce o wszystkich decydują ultraprawicowcy lub wręcz „twardogłowi katolicy”.

Najnowsze wiadomości

reklama