32. Rajd Dakar - wielki pech Krzysztofa Hołowczyca!

Poniedziałkowy, 9. etap rajdu w całości prowadzący po piaszczystej pustyni Atacama okazał się bardzo pechowy dla Krzysztofa Hołowczyca, który na skutek awarii samochodu wycofał się z rajdu. Najlepszym z Polaków Rafał Sonik był 5.

Z powodu mgły 9. etap prowadzący z Copiapo do La Sereny w Chile, w całości prowadzący przez pustynie Atacama, został skrócony.

Najlepiej z polskich kierowców spisał się Rafał Sonik, zajmując dzisiaj 6. miejsce. W klasyfikacji generalnej utrzymał wysoka piątą pozycję.

W kategorii motocyklistów Jakub Przygoński był dzisiaj bardzo szybki na piaszczystym etapie i zajął wysokie 9. miejsce. W klasyfikacji generalnej jest na 11. pozycji, będąc bardzo blisko 10. miejsca do którego traci tylko trzy sekundy. Jacek Czachor ukończył dzisiejszy etap na 19. pozycji, Marek Dąbrowski był 32., a Krzysztof Jarmuż zameldował się 39. miejscu.

Krzysztof Hołowczyc miał ogromnego pecha na dzisiejszym etapie. Podczas jazdy po pustynnych wydmach urwał tylny most i wał korbowy i tym samym pozostał bez tylnego napędu.Polska załoga jadąca Nissanem Navarą starała się naprawić awarię. Podczas rozbiórki samochodu, okazało się, że ukręcony został wał korbowy, a to oznaczało koniec tegorocznego Rajdu na Hołka. Na piaszczystych wydmach Pustyni Atacama bez tylnego napędu zawodnicy nie byli w stanie kontynuować jazdy.

Jutro 10. etap Rajdu prowadzący z Copiapo do La Serena o długości 547km.