Microsoft proponuje użytkownikom Internetu nową usługę sieciową - Office Live Workspace.

Office Live Workspace

Nowa propozycja firmy Microsoft to odpowiedź na znane już wielu, oferowane przez Google możliwości zarządzania swymi dokumentami i publikacjami on-line. Oferta Google – połączenie funkcji edytora i arkusza kalkulacyjnego (Google Docs and Spreadsheets) przyspieszyła prace konkurencji. Efektem jest podobny projekt firmy Microsoft.

Ten, kto ma zainstalowany pakiet Office, będzie mógł tworzyć i edytować dokumenty w wirtualnej przestrzeni. Microsoft nie udostępnia jednak wszystkich usług pakietu. W sieci będą dostępne tylko niektóre. Według informacji Microsoftu, usługa Office Live Workspace jest darmowa, pozwala użytkownikom na załadowanie ponad tysiąca dokumentów i zarządzanie nimi za pośrednictwem sieci. Bezpieczeństwo danych mają zapewnić hasła.

Ci z użytkowników, którzy nie mają zainstalowanego pakietu Office, także mogą uczestniczyć w pracy z możliwością odczytywania dokumentów i komentowania ich (z poziomu przeglądarki). Usługa ma pracować w przeglądarkach Internet Explorer 6 i nowszych, także Firefox 2.0.

Sukces „One Space” studentów z Poznania

Twórcami podobnego rozwiązania, również służącego do pracy zespołowej w sieci są studenci Politechniki Poznańskiej. - To zapewniło im udział w światowym finale konkursu Imagine Cup 2007 w Seulu – mówi dla Wiadomości24.pl Gerard Frankowski z Centrum Innowacji Microsoft.

Studenci zaprezentowali aplikację o nazwie „One Space”, która służy do łatwego i wygodnego współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową.
Podczas finału konkursu Microsoft Imagine Cup 2007 W Korei Południowej, spotkało się 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski. Najlepsze wyniki w trzech z dziewięciu rozgrywanych kategorii, dało Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej pod względem wyników w całym konkursie.
Drużyna „InPUT” z Politechniki Poznańskiej reprezentowała nasz kraj w kategorii: Projektowanie Oprogramowania. W skład zespołu weszli: Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański, Michał Zygmunt.


Więcej o Office Live Workspace przeczytasz tutaj

Więcej o konkursie Imagine Cup na oficnalnej stronie

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!