Ponad 30 tys. fanów nie tylko muzyki rockowej i hiphopowej oraz 16 artystów z Polski i zagranicy grający na dwóch scenach - tak w skrócie przedstawia się rozpoczynająca się już w piątek kolejna odsłona Coke Live Music Festival.

Gdy mówi się o tegorocznej edycji krakowskiego festiwalu, głównie zwraca się uwagę na długo oczekiwany koncert brytyjskiej wokalistki Florence Welch, występującej wraz ze swoim zespołem kryjącym się pod nazwą The Machine. Młoda wokalistka, która na rodzinnych Wyspach zdołała już zdobyć status legendarnej gwiazdy, ostatnio znalazła się w zestawieniu 50. najlepszych koncertowych muzyków, sporządzonym przez kultowy magazyn "Rolling Stone". Czy może być lepsza rekomendacja, by w sobotni wieczór przekonać się osobiście o talencie magicznej Florence? Występ Brytyjki będzie zwieńczeniem dwudniowego Coke Live Music Festival, który od samego początku odbywa się w połowie sierpnia na krakowskim nieczynnym lotnisku Czyżyny-Rakowice. Podczas trwania jego tegorocznej edycji, nie zabraknie niespodzianek dla fanów rytmów reggae, amerykańskiego hip-hopu czy indie rocka w najlepszym wydaniu.

Na scenie głównej w piątkowy wieczór, pojawi się plejada polskiej alternatywy w kobiecym wydaniu w postaci Moniki Brodki oraz Meli Koteluk. Następnie, festiwal zostanie przejęty przez inwazję szkockiego indie rocka z zespołami Biffy Clyro i Franz Ferdinand na czele. W oczekiwaniu na Florence Welch, zapewne wielu jej fanów wybierze się na koncert innej brytyjskiej wokalistki Reginy Spektor, jednej z głównych reprezentantek brytyjskiej alternatywy.

Ostatni dzień festiwalu upłynie pod znakiem reggae - na scenie głównej pojawi się królowa polskiego dancehallu Marika wraz ze swoim zespołem Spokoarmią, a na Cracow Stage zaprezentuje się znany szerokiej publiczności Ras Luta. Wielbiciele klasycznego, amerykańskiego hip-hopu na pewno tłumnie stawią się na koncercie legendarnego składu Wu Tang Clan, który miał niebagatelny wpływ na kształt współczesnego rapu. W sobotę alternatywę z wysp brytyjskich reprezentować będzie również Katy B, z powodzeniem romansująca z brzmieniami electro.

Organizatorzy festiwalu postanowili w tym roku poszerzyć strefę Silent Disco, czyli imprezowania przy muzyce tanecznej z możliwością wyboru DJ'a - do dyspozycji publiczności będzie 500 słuchawek. Bramy festiwalowe zostaną otwarte w piątek i sobotę o godz. 16, a pole namiotowe będzie otwarte dla jej mieszkańców aż do poniedziałkowego popołudnia. Wejściówki na wydarzenie wciąż są do nabycia w AlterSklepie i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro w kilku wariantach: karnet 2-dniowy to koszt 245 zł, a z miejscem na polu namiotowym o 30 zł więcej. Natomiast bilet jednodniowy to wydatek 155 zł.

Program Coke Live Music Festival 2013 (z podziałem na sceny):


Piątek, 9 sierpnia

Main Stage
17.30 Mela Koteluk
19.00 Brodka
21.00 Biffy Clyro
23.00 Franz Ferdinand

Cracow Stage
18.00 Magnificent Muttley
20.00 Bisz B.O.K. Band
22.00 Regina Spektor
00.30 Dawid Podsiadło

Sobota, 10 sierpnia

Main Stage
17.30 Marika & Spokoarmia
19.00 The Cribs
21.00 Wu-Tang Clan
23.00 Florence and The Machine

Cracow Stage
18.00 Łagodna Pianka
20.00 Ras Luta
22.00 Tres.B
00.30 Katy B

Oficjalna strona internetowa Coke Live Music Festival 2013

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!