(© Mariusz Michalak)

Federalna Administracja Awiacji zaakceptowała propozycję zmian w układzie elektronicznym Dreamlinerów. Oznacza to, że niebawem Boeingi 787 powrócą do latania.

Na początku przyszłego tygodnia mają zostać wydane specjalne zalecenia w sprawie użytkowania Dreamlinerów. Federalna Administracja Awiacji będzie wymagać zamontowania dodatkowej obudowy akumulatorów i dodatkowego systemu wentylacji. Modyfikacji poddane zostaną także same akumulatory, które były przyczyną awarii.

Zobacz także: Pierwszy Boeing 787 Dreamliner na warszawskim lotnisku Okęcie. [Zdjęcia]

Decyzja FAA sprawia, że dreamlinery już niebawem będą mogły powrócić do latania. Boeing i linie lotnicze muszą teraz wprowadzić zaakceptowane zmiany w wyprodukowanych maszynach oraz tych, które zostały uziemione klika miesięcy temu. Nie wiadomo ile zmiany potrwają, także nie jest jeszcze przesądzone, kiedy dokładnie dreamlinery wznowią loty. Nieoficjalnie mówi się, że może to nastąpić w czerwcu. Jak podaje TVN24.pl, nie ustalono, czy udało się ustalić przyczynę awarii ogni w japońskich samolotach i ją wyeliminować, czy tylko podjęto środki ograniczające niebezpieczeństwo wynikające z samozapłonu.

Zobacz także: Ponowny strajk w Lufthansie. Obejmie 8 niemieckich lotnisk

50 maszyn, które już zostały dostarczone do klientów, stoją bezczynnie od połowy stycznia. Dotyczy to też dwóch B787 należących do Polskich Linii Lotniczych LOT. Nakaz uziemienia samolotów został wydany po ty jak doszło do dwóch poważnych incydentów z akumulatorami. W maszynach należących do japońskich linii lotniczych ANA doszło do przegrzania akumulatorów i wycieku chemikaliów. W jednej z maszyn doszło do pożaru.

Czytaj więcej na temat awarii dreamlinerów:
To nie akumulatory były powodem awarii dreamlinerów
Boeing wstrzymuje dostawy dreamlinerów. Maszyny dla LOT-u niepewne
Akumulatory ze zdolnością do samozapłonu uziemiły dreamlinera
"Dreamlinery nie polecą, dopóki nie będzie pewne, że są bezpieczne""

Zarejestruj się i napisz artykuł

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!