(© Justin McIntosh/You are free: to share, copy, distribute and transmit the work, to remix, adapt the work/Wikimedia Commons)

Żołnierz Sił Obrony Izraela zastrzelił trzech Palestyńczyków, którzy zbliżyli się do muru granicznego dzielącego Izrael od Strefy Gazy.

Do zdarzenia, o którym poinformowała agencja informacyjna Reuters, doszło dziś rano na granicy izraelsko-palestyńskiej. Doniesienia o incydencie potwierdził rzecznik izraelskiej armii, który oświadczył, że zastrzeleni Palestyńczycy próbowali podłożyć na granicy ładunki wybuchowe.

Jak wynika z wiadomości tekstowej przesłanej przez rzecznika Demokratycznego Frontu Wyzwolenia Palestyny (DFLP) do jednego z reporterów agencji Reuters, jeden z mężczyzn był członkiem Frontu i "został zabity podczas wykonywania misji wojskowego skrzydła organizacji".

Słowom izraelskiego rzecznika oraz przedstawiciela DFLP zaprzecza relacja palestyńskich medyków, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Ich zdaniem postrzeleni Palestyńczycy byli nieuzbrojonymi rybakami z pobliskiej wioski.

Do podobnego incydentu doszło w zeszłym miesiącu w okolicach miasta Nablus. Jak informował wtedy Wprost, izraelscy żołnierze zastrzelili Palestyńczyka, który - trzymając butelkę - zbliżał się do nich na przejściu granicznym z Zachodnim Brzegiem Jordanu. Miał on rzekomo nie usłuchać rozkazu zatrzymania się na punkcie kontrolnym.

Zobacz także:
Izrael wezwał USA do siłowego rozwiązania kwestii irańskiej
Iran powiesił izraelskiego szpiega
Palestyna i Izrael wznowią rozmowy pokojowe
Amerykańsko-izraelska recepta na pokój: burzyć i wysiedlać

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!