(© Fot. Marek Bachorski-Rudnicki)

Nadeszła wreszcie długo oczekiwana druga część "Kronik Żelaznego Druida". Wraz z nią pojawiły się nowe przygody szalonego irlandzkiego druida, Atticusa O'Sullivana. Tym razem na jego drodze pojawiają się między innymi straszne wiedźmy.

Jeżeli nie czytaliście pierwszej części Kronik i myślicie, że nie warto sięgać po następny odcinek historii druida, to nie musicie się martwić. Autor zadbał o to, by druga część stanowiła zupełnie odrębną opowieść.

Kiedy w pierwszej części Kronik Żelaznego Druida-Atticus O'Sullivan, uśmierca celtyckiego boga zyskuje sobie tym czynem wielką popularność. Nagle odwiedzają go bogowie z najróżniejszych światów i religii, z żądaniami, by spełnił ich zachcianki i zabił tego czy tamtego ich przeciwnika. Druid jednak za każdym razem odmawia próbując nadal cieszyć się leniwym życiem w sennym i spokojnym miasteczku.

Nie będzie mu to jednak dane. Różnego rodzaju wiedźmy, które chcą zawładnąć okolicą, rzucają mu wyzwanie. Miasteczko staje się od tej chwili areną krwawych walk przeróżnych stworów, wiedźm i demonów.

Te odwiedziny bogów oraz krwiożercze wiedźmy to dopiero początek kłopotów naszego bohatera. Chociaż druid na tym świecie egzystuje już ponad dwa tysiące lat to wciąż ten świat go czymś zaskakuje. Bogowie, wiedźmy, bachantki, demony i wszystkie stwory z tego i innych światów zjawiają się tłumnie dybiąc na życie naszego bohatera. Raz pojawia się krwiożerczy, zmutowany owad, to znów odwiedza go horda krwiożerczych, nastawionych na zabawę i orgię bachantek.

Jakby tego było mało, pewnego razu zgłasza się do niego indiański bóg-Kojot z żądaniem zabicia demona polującego w okolicy na bezbronnych ludzi. Czy druid podejmie się tego wyzwania? Demon okazuje się bowiem upadłym aniołem z piątego kręgu piekieł Dantego.

Jeszcze większy problem stanowią nazistowskie wiedźmy, które dybią z kolei na życie polskich czarownic. Wszystkie razem natomiast chcą dopaść naszego bohatera. Żeby jeszcze było i tego mało, księgarnię Atticusa odwiedza ksiądz z bardzo enigmatycznym rabinem. Czego chcą od niego ci zagadkowi panowie?

Kevin Hearne w najnowszej swojej książce "Raz wiedźmie śmierć”, zadbał o to, by dzielny druid i grono jego wiernych przyjaciół nie cierpieli nudy nawet na moment. Wiedźmy chcą zawładnąć okolicą, i tym razem druid rzuca im wyzwanie.

Powieść dostarcza czytelnikowi niesamowitej rozrywki. Bohater wykazuje się sprytem, mistrzowskim władaniem magią i mieczem, odwagą oraz wieloma świetnymi czarami na miarę oskarowej gali. Z kartki na kartkę wskazówka jego popularności przesuwa się w górę ustanawiając kolejne rekordy. Co chwilę druid zdobywa grono wielbicieli mniej lub bardziej żądnych jego krwi. Zyskuje też na sympatii czytelnika.

Dzieje się tak, ponieważ Atticus jest postacią, której nie można nie lubić. Zabawne dialogi, które prowadzi ze swoim przyjacielem psem, czy ze swoją uczennicą sprawiają, że czytając książkę nie możemy się od niej oderwać. Z niecierpliwością czekam już na następną część, bo w tej nie wszystko zostało wyjaśnione. Losy ostatniego już na świecie irlandzkiego druida-Atticusa O' Sullivana stoją pod wielkim znakiem zapytania.

Gorąco zachęcam do przeczytania powieści. Książka jest świetnie napisana i nawet jeżeli nie jesteście zwolennikami fantasy obiecuję, że nudzić się nie będziecie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Rebis oraz W24.

Kevin Hearne

RAZ WIEDŹMIE ŚMIERĆ

Wydawnictwo: Rebis
Data: 2011
Stron: 395

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!