Dorota

avatarDorota

Polska
Mieszkaniec Dorota

Dorota

Dodano 2018-01-23 21:51:39

Pilnie potrzebne 5 milionów na ratowanie życia rodzeństwa Dul !!!

Pani Ewa samotnie wychowuje dwoje ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci. Życie nie ułożyło mi się tak, jak sobie wymarzyła. Mąż nie Pani Ewy nie okazywał chęci w opiece i wychowaniu dwójki cierpiących na rdzeniowy zanik (SMA) mięśni dzieci. Nie interesowała go sytucja dzieci.

Materiał TV OPOLE https://opole.tvp.pl/35686328/potrzeba-5-milionow-zlotych-by-chore-rodzenstwo-moglo-dalej-zyc

Mieszkaniec Dorota

Dorota

Dodano 2017-09-22 09:45:25

Te cudowne dzieci miały marzenia o wspaniałych wakacjach..ale …

Te cudowne dzieci miały marzenia o wspaniałych wakacjach..ale … Dzieci chorują na rdzeniowy zanik mięśni SMA 1 uwarunkowany genetycznie.
Typ SMA 1 jest najcięższą formą tej choroby. Rodzeństwo wychowuje samotnie Mama. Pomimo tak ciężkiej choroby jaką jest SMA 1, dzieci wraz ze swoją Mamą dzielnie walczą o każdy dzień życia. W chwili obecnej dzieciom przeszczepiane są komórki macierzyste. Zostały jeszcze dwa przeszczepy. Najbliższy będzie 17 października br.
Zabieg ten ma na celu wzmocnienie ich organizmów. Właściwą kuracją zwalczającą przyczynę choroby, a więc działającą na genetyczną przyczynę rdzeniowego zaniku mięśni, jest podanie leku Nusinersen.
Słyszeliście i czytaliście o nim?
Dzieci starają się wraz ze swoją dzielną mamą o dostanie do kliniki w Katowicach na kontynuowanie leczenia właśnie tym lekiem. Na chwilę obecną przeszczep komórek do których mogli przystąpić dzięki waszym wspaniałym sercom pomógł na tyle, że Weronika może na chwile się podnieść, Bartek może ruszyć rączką. Postępy są, ale żeby postępy były jeszcze większe potrzebna im jest kontynuacja leczenia właśnie lekiem Nusinersen. Niestety same rehabilatcje nie pomogą choć są niezbędne. Po przeszczepach komórek dzieci muszą kontynuować leczenie i tu... zwracamy się do Was ... o pomoc. Pomóżcie tym dzielnym Wojownikom i ich mamie w kontynuacji ich leczenia. Dzieci mają niewiele czasu a zrzutka na której zbierają pieniążki stoi. Ruszmy ten pase! Otwórzmy nasze serca! Pokażmy, że los tych cudownych dzielnych dzieci nie jest nam obojętny! Niedawno Weronika miała swoje dziewiąte urodziny, sprawmy Jej jakiś upominek niewielką wpłatą. To byłby najlepszy prezent!
Otwórzmy nasze serca!!! Pokażmy, że łatwo pomagać. To tak niewiele, a dla nich to szansa na życie!!! Pomóżmy w kontynuacji leczenia i rehabilitacji !!Razem możemy możemy podarować im bardzo dużo. Dzieci walczą, chcą żyć!
Historią dzieci zainteresowała się również Elżbieta Jaworowicz, 27 .04.2017 r przedstawiła nam ją w swoim programie ”Sprawa dla Reportera". Oglądaliście?
Podaję poniżej link dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć:
https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,27042017,29838863

Mieszkaniec Dorota

Dorota

Dodano 2017-04-20 23:07:29

Zaginęła 17 - letnia Dominika Paćkowska!

Zaginiona nastolatka może potrzebować pilnej pomocy! 14 kwietnia 2017r. w miejscowości Płock (woj. mazowieckie) zaginęła Dominika Paćkowska.
Nastolatka może potrzebować pilnej pomocy!
Z chwilą wyjścia z domu była ubrana w szary płaszcz z kapturem obszytym futerkiem. Założyła czarne spodnie i czarne glany.

Rysopis zaginionej podany przez płocką policję:
wzrost 169 cm, szczupła budowa ciała, włosy koloru ciemny blond sięgające jej do pasa, lekko falujące, oczy niebieskie, twarz pociągła.

Ktokolwiek widział zaginioną lub zna miejsce jej pobytu proszony jest o kontakt,
tel. 24 266 15 66, 24 266 16 00, 24 266 16 01
lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112.

Ktokolwiek widział zaginioną lub ma jakiekolwiek informacje o jej losie, proszony jest o kontakt z Fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem 116 000.

Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl.
Naszym informatorom gwarantujemy dyskrecję.
Link do profilu osoby zaginionej:http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/poszukiwanie-zaginionych/zagineli/profil-osoby/?o=20168

Mieszkaniec Dorota

Dorota

Dodano 2017-03-03 16:15:57

Pomóż w odbudowie wieży widokowej

List od czytelnika z prośbą o interwencję w odbudowie wieży widokowej Zwracam się uprzejmie o zajęcie stanowiska oraz interwencję, dotyczącą wsparcia odbudowy wieży widokowej, która uległa zniszczeniu przez podpalenie kilka lat temu. Wokół jeziora Drużno (Druzno) – perły Żuław, jednym z najbardziej wyjątkowych jezior w Polsce, utworzono Rezerwat Przyrody Jezioro Drużno

https://pl.wikivoyage.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Jezioro_Dru%C5%BCno

Mieszkaniec Dorota

Dorota

Dodano 2017-03-03 15:16:51

Ludzie powrotni

Gościem dnia jest znany reportażysta, filozof sztuki, członk ZO SDP-Lublin Dorota B. Jankowska: Kiedy rozmawialiśmy dwa lata temu, sytuacja www.SieMysli.info.ke dopiero się stabilizowała, a w Polsce szykowały się wybory... Wiele się w międzyczasie wyjaśniło...

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca