Dodaj zdjęcie profilowe

avatarEwa Naukowicz

Polska
Mieszkam w Warszawie. Mam dwoje dzieci. Lubię film, teatr, dobrą książkę, eksperymenty kulinarne i wszelkie prace plastyczne.
Mieszkaniec Ewa Naukowicz

Ewa Naukowicz

Dodano 2013-06-04 13:11:53

Już jutro w Warszawie Włodzimierz Nahorny Trio, wstęp wolny

5 czerwca o godz. 19.30 w ramach Mokotów Jazz Fest zagra Włodzimierz Nahorny, Mariusz Bogdanowicz i Piotr Biskupski. 5 czerwca godzina 19.30
Pałacyk Szustra ul. Morskie Oko 2, Warszawa

Włodzimierz Nahorny Trio:
Włodzimierz Nahorny - piano
Mariusz Bogdanowicz - bass
Piotr Biskupski - drums

WSTĘP WOLNY!

Włodzimierz Nahorny Trio - choć muzyka utrzymana jest w nurcie klasycznego jazzu to oprócz utworów pisanych specjalnie na trio posłuchać można także instrumentalnych wersji przebojów Włodzimierza Nahornego: Księżyc nad Kościeliskiem, Czas rozpalić piec czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat -Jej Portret.

Włodzimierz Nahorny - muzyk jazzowy, pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer. Choć kojarzony jest przede wszystkim ze wspomnianą kompozycją Jej portret, która powstała się jako instrumentalny temat, nagrany na jego solowym albumie, to w w latach w latach 60. i 70., czynnie przyczyniał się do sukcesów grupy Breakout, Marianny Wróblewskiej, Łucji Prus czy duetu gitarzystów klasycznych Alber-Strobel. W twórczości swego trio i kwintetu sięgał zarówno po jak free jazz, jak i i kompozycje The Beatles. Wydawał też jazzowe adaptacje utworów Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina i Mieczysława Karłowicza. Wszechstronność muzyka sprawiła, że zapraszany był do nagrań i koncertów wielu twórców: orkiestr radiowych, zespołów Kazimierza Jonkisza, Jana Jarczyka, Tomasza Szukalskiego. Ponadto Włodzimierz Nahorny znany jest także jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej.

Mariusz Bogdanowicz - polski muzyk jazzowy, kontrabasista, kompozytor i aranżer, publicysta, pedagog, producent i wydawca fonograficzny. Zaczynał w Trójmieście. W 1981 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, w klasie kontrabasupóźniej. Potem Akademię Muzyczną w Katowicach. W tym właśnie czasie współtworzył Heavy Metal Sextet. W roku 1986 wraz z Januszem Stokłosą napisał muzykę do filmu Janusza Kijowskiego, Maskarada. 5 lat później rozpoczął współpracę z Włodzimierzem Nahornym i Januszem Stroblem, a także zagrał w filmie Niech żyje miłość. W tym samym czasie rozpoczął swą działalność Mariusz Bogdanowicz Quartet. Muzyk jest kompozytorem muzyki do tekstów piosenek, takich autorów, jak: Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek, Wojciech Ziembicki, Justyna Holm, wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także autorem i wykonawcą muzyki do spektaklu Emigranci, Sławomira Mrożka.

Piotr Bikupski - perkusista jazzowy. Po ukończeniu II klasy licealnej (Państwowe Liceum Muzyczne w Bydgoszczy w klasie prof. Mirosława Zyty) wygrał konkurs perkusyjny. Fakt ten sprawił, że szef jury Jerzy Zgodziński zaproponował mu studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie kształcony w indywidualnym toku studiów już po trzech latach zdobył dyplom i otrzymał angaż do big-bandu Wiesława Pieregorólki. Piotr Bikupski jest laureatem wielu nagród indywidualnych konkursów jazzowych Złota Tarka i Jazz nad Odrą. Współpracował z takimi muzykami jak: Karolak, czy Szukalski. Od wielu lat perkusista współtworzy prawie wszystkie projekty artystyczne Nahornego, Stroblai i Bogdanowicza, który jest jego partnerem artystycznym. Jest także wysoko cenionym pedagogiem prowadzącym klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadzi audycje radiowe oraz pisze artykuły w Top Drummer i Muzyku.

Więcej informacji na temat koncertu http://www.mokotow.org/index.php/aktualnosci.html

Mieszkaniec Ewa Naukowicz

Ewa Naukowicz

Dodano 2013-06-02 22:01:29

Wokalista i gitarzyta zespołu Vektor aresztowany

29-letni David DiSanto został aresztowany podczas Scion Rock Fest w Memphis. Jak podaje oficjalny Fanpage Municipal Waste, aresztowanie miało miejsce po tym, jak frontman Vektora rzucił piwem w "chrześcijańskiego protestanta". Muzyk został aresztowany po tym, jak rzucił piwem w "chrześcijańskiego pr

Mieszkaniec Ewa Naukowicz

Ewa Naukowicz

Dodano 2013-06-02 15:12:25

Rush Clockwork Angels 2013 Tour - koncert w Kolonii i Berlinie

Pod koniec kwietnia zespół RUSH wyruszył w trasę koncertową. 4 czerwca zagrają w Kolonii, dwa dni później w Berlinie. Bliżej Polski już chyba być nie mogą! Kanadyjskie, istniejące od 1968 roku, trio Rush pod koniec kwietnia wyruszyło w trasę koncertową - "Rush Clockwork Angels 2013 Tour". Niestety nie przewiduje ona koncertu w Polsce, jednak w nadchodzącym tygodniu Rush zagra u naszych wschodnich sąsiadów. Bliżej już być nie mogą! 4 czerwca będzie ich można zobaczyć w składzie: Geddy Lee, Alex Lifeson i Neil Peart w "LANXESS arena" w Kolonii, zaś dwa dni później, w czwartek w Berlinie - "o2 World".

"Rush Clockwork Angels 2013 Tour" - daty i szczegóły http://www.rush.com/tour-dates/

Mieszkaniec Ewa Naukowicz

Ewa Naukowicz

Dodano 2013-06-02 00:50:06

Ostatnie urodziny Marilyn Monroe, 1 czerwca 1962 roku

Choć od śmieci Marilyn Monroe minęło już ponad pół wieku, pamięć o niej jest wciąż jest żywa. Gdyby aktorka żyła, właśnie skończyłaby 87 lat. Swe ostatnie 36 urodziny Marilyn Monroe obchodziła na planie "Something's Got to Give", ostatniego niedokończonego filmu w którym wcielała się w postać Ellen Wagstaff Arden. Około godziny 18.00, po nakręceniu ostatniej sceny z Deanem Martinem, reżyser filmu, George Cukor, pozwolił by wniesiono tort, który zakupiła przyjaciółka, a zarazem dublerka gwiazdy, Evelyn Moriarty. Były więc świeczki, szampan i tradycyjne "Happy Birthday"... jednak atmosfera była bardzo napięta. Urodziny Marilyn zbiegły się bowiem w czasie z oskarżeniami o opóźnianie zdjęć i groźbami wytwórni Fox. Wielkie niezadowolenie wzbudzał także fakt, że aktorka opuściła plan, by zaśpiewać Happy Birthday podczas imprezy urodzinowej uświetniającej 45. urodziny Prezydenta Kennedy'ego, która odbyła się kilka dni wcześniej, 19 maja 1962 roku.

To przecież piątek – zauważył ktoś pół godziny później. Goście rozeszli się błyskawicznie, a Marilyn znów została sama.

Po zakończeniu krótkiego, symbolicznego przyjęcia urodzinowego, 1 czerwca 1962 roku, zapewne by zagłuszyć poczucie osamotnienia, Marilyn udała się na mecz baseballowy, który rozgrywany był na stadionie Chavez Ravin Dodger Stadium of Los Angeles. Dochód z niego przeznaczony miał być na cele charytatywne. Do pustego domu wróciła o dziesiątej wieczorem.

Oto migawki z publicznego występu Marilyn na stadionie Chavez Ravin Dodger w dniu jej urodzin, 1 czerwca 1962 roku.Tydzień później wytwórnia oficjalnie rozwiązała umowę z aktorką. Z wielu źródeł wynika, iż po pewnym czasie dano Marilyn jeszcze jedną szansę. Nowy kontrakt został podpisany na 4 dni przed jej śmiercią.

Masz ochotę obejrzeć dobry film wieczorem w telewizji? Nie wiesz, co jest emitowane? Sprawdź http://www.telemagazyn.pl/

Mieszkaniec Ewa Naukowicz

Ewa Naukowicz

Dodano 2013-06-01 17:45:04

Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie

"Książka w żywy sposób oddaje niesamowitość Grohla. To jedyna w swoim rodzaju rockandrollowa podróż" - tak biografię Dave'a Grohla zachwala serwis Noisecreep. "Dave Grohl właśnie dał mi w twarz" - tak swą opowieść rozpoczyna Paul Brannigan, dziennikarz muzycz

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca