Dodaj zdjęcie profilowe

avatarKamila Glińska

Polska
Mieszkaniec Kamila Glińska

Kamila Glińska

Dodano 2011-01-17 19:04:12

Tunezja. Premier ogłosił utworzenie Rządu Jedności Narodowej

Mohammed Ghannuszi, premier ogarniętej zamieszkami Tunezji, zapowiedział utworzenie Rządu Jedności Narodowej. Stanowiska w rządzie mają otrzymać trzej przywódcy partii opozycyjnych. Rząd Jedności Narodowej będzie stworzony w odpowiedzi na narodowe powstanie i obalenie prezydenta Zine El Abidina Ben Alego, który pełnił urząd od ponad 23 lat.

W nowym rządzie mieliby zachować swoje stanowiska dotychczasowi ministrowie obrony, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i finansów. Przywódca opozycyjnej wobec Ben Alego Demokratycznej Partii Postępowej (PDP) Najib Chebbi, ma być w nowym rządzie ministrem rozwoju regionalnego - podaje http://english.aljazeera.net/news/africa/2011/01/201111715545105403.html

Mieszkaniec Kamila Glińska

Kamila Glińska

Dodano 2010-10-16 15:18:05

Okaleczona Afganka ma nowy nos

Afganka Aisha, której okaleczona twarz pojawiła się na okładce magazynu "Time" w sierpniu, dzięki amerykańskiej organizacji, dostała nowy nos. Okładka "Time" z sierpnia tego roku, na której umieszczono zdjęcie, ukaranej za próbę ucieczki od męża Aishy, opatrzone napisem "Co się stanie, gdy wyjdziemy z Afganistanu?" - wzbudziła wiele kontrowersji na całym świecie.

Obawiano się o dalsze losy 18-latki, która wykazała wielką odwagę decydując się na sesję fotograficzną dla magazynu. Przypomnijmy, że uszy i nos Aishy zostały odcięte po tym, jak próbowała uciec od męża - Taliba.

Teraz dziewczyna jest bezpieczna i cieszy się każdą przeżytą chwilą. Przeszła operację, dzięki której znowu ma nos - donosi http://www.straitstimes.com/BreakingNews/World/Story/STIStory_591016.html

Mieszkaniec Kamila Glińska

Kamila Glińska

Dodano 2010-10-07 21:37:07

Zmarł "Niebezpieczny" Akuku - mąż 100 kobiet i ojciec 160 dzieci

Ancentus Akuku - 94-letni afrykański poligamista, znany z poślubienia 100 kobiet, zmarł po krótkiej chorobie w szpitalu w Kenii. Był najstarszym poligamistą na świecie. Akuku miał przydomek "Niebezpieczny", a to przez swój wdzięk i zdolność uwodzenia kobiet. Według kenijskich mediów, pozostawił po sobie 160 dzieci.

Miał tak wielką rodzinę, że postanowił zbudować dla nich szkołę i kościół w Kisumu - mieście w zachodniej części kraju. Mężczyzna sam przyznawał, że jego rodzina jest zbyt duża, aby utrzymywać bliskie kontakty ze wszystkimi.

Pierwszy ślub wziął w 1939 roku, a ostatni w 1992 roku. Rozwodził się 30-krotnie.

Poligamia była normą w Afryce Wschodniej w czasach młodości "Niebezpiecznego". Z czasem praktyka wielokrotnego ożenku zanikała. Kobiety zyskały coraz więcej praw i wolności, a większość twierdzi, że nigdy nie poślubiłaby poligamisty.

"Dla mnie nie ma różnicy czy to król, czy prezydent" - twierdzi 25-letnia mieszkanka Nairobi. "Czasy poligamistów dawno przeminęły, a kobiety nie są już tak bezsilne, jak były kiedyś" - dodaje.

Akuku zemdlał w domu. "Ojciec miał kłopoty z nadciśnieniem. Zmarł po przewiezieniu do szpitala" - tłumaczy syn poligamisty, dr Walter Akuku.

Źródło: http://edition.cnn.com/2010/WORLD/africa/10/07/kenya.polygamist.100.wives/index.html?iref=allsearch

Mieszkaniec Kamila Glińska

Kamila Glińska

Dodano 2010-08-27 12:10:27

Gowin: "Biskupi wykonali gest piłata"

Polityk Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin, odniósł się do wygłoszonego wczoraj stanowiska biskupów w sprawie krzyża z Krakowskiego Przedmieścia. W wypowiedzi dla Polsat News podkreślił, że przerzucanie odpowiedzialności w tej sprawie na polityków to "gest piłata". "Krzyż nigdy nie może nie być sprawą biskupów" - powiedział Gowin. Według polityka sposób, w jaki zachowali się biskupi to wynik podziałów i bezradności w szeregach Episkopatu, możemy przeczytać na stronie http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/445926,gowin_o_stanowisku_biskupow_ws_krzyza_to_gest_pilata.html

Mieszkaniec Kamila Glińska

Kamila Glińska

Dodano 2010-08-27 10:37:23

Politycy zagrali dla powodzian. W piłkę nożną

Wczoraj na stadionie warszawskiej Polonii polscy politycy rozegrali turniej piłki nożnej na rzecz powodzian. Całkowity dochód z charytatywnego meczu, które zorganizowało stowarzyszenie gwiazd polskiej piłki, zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom powodzi w Bogatyni. "Ideą organizacji turnieju zainsp

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca