IX Europejski Kongres Samorządów: Przyszłość Idei Decentralizacji w Zmieniającym Się Świecie

Materiał informacyjny IX Europejski Kongres Samorządów
Już 4 marca br. rozpocznie się IX Europejski Kongres Samorządów, jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce. Organizowany pod hasłem "Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie", kongres odbędzie się w dniach 4-5 marca br. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Europejski Kongres Samorządów to największe zgromadzenie liderów samorządów, przedstawicieli elit regionalnych, biznesu, administracji państwowej, organizacji pozarządowych i mediów w Polsce. Jego celem jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, budowy współpracy oraz pogłębiania relacji pomiędzy samorządami a kluczowymi interesariuszami z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Program Kongresu obejmuje ponad 200 różnorodnych wydarzeń, w tym bloki programowe, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady i prezentacje. Tematy poruszane podczas debat to zarządzanie jednostkami samorządu terytorialnego, mechanizmy rozwoju miast i regionów, finansowanie inwestycji, ochrona środowiska czy polityka zdrowotna. Piętnaście ścieżek tematycznych, takich jak Gospodarka, Biznes i Zarządzanie, Społeczeństwo, Finanse, Zrównoważony Rozwój, Współpraca Międzyregionalna, Forum Kultury Regionów czy Salon Przemysłu Turystycznego, zapewni szeroki zakres informacji i dyskusji.

Kongres to nie tylko miejsce debat społeczno-gospodarczych, ale także bogaty program kulturalny i rekreacyjny. Warsztaty, spotkania z autorami książek oraz prezentacje atrakcji turystycznych regionu uzupełnią intensywne dni kongresowe.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Województwo Warmińsko-Mazurskie, co podkreśla znaczenie regionu dla kongresu i jego uczestników.

W poprzedniej edycji Kongresu wzięło udział ponad 2000 uczestników z Polski i 33 innych krajów. W tym roku spodziewana frekwencja przewyższy 2500 uczestników. Kongres stanowi unikalną okazję do wymiany poglądów, budowy relacji, nawiązywania kontaktów oraz rozwijania różnych form współpracy, w tym biznesowej, zarówno na poziomie regionalnym, jak i z partnerami z innych krajów.

Organizatorem IX Europejskiego Kongresu Samorządów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, znana z prowadzenia działań na rzecz promowania dialogu i współpracy między państwami Europy Środkowej i Wschodniej. Fundacja jest także organizatorem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-politycznych w Europie, Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX Europejskim Kongresie Samorządów, który obiecuje być nie tylko źródłem merytorycznych dyskusji, ale również inspirującym wydarzeniem kulturalnym. Rejestracja jest prowadzona na stronie www.forum-ekonomiczne.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto