NHL: San Jose w kolejnej rundzie play off

"Rekiny" z San Jose, zwyciężając po dogrywce Los Angeles 4:3, odniosły czwartą wygraną w serii i tym samym przeszły do kolejnej rundy. We własnej hali Tampa Bay wygrała z Pittsburghiem i o losach batalii rozstrzygnie siódme spotkanie.

San Jose w II rundzie

„Rekiny” z San Jose dzięki zwycięstwu 4:3 odniesionemu po dogrywce w poniedziałkowy wieczór nad Los Angeles Kings, są kolejnym zespołem, który przebrnął I rundę play off. Wyjazdowy sukces nie przyszedł jednak łatwo.

Mimo ogromnej przewagi w pierwszej tercji San Jose nie potrafiło skutecznie sforsować zasieków obronnych gospodarzy. Zaporę nie do przebrnięcia stanowił zwłaszcza bramkarz miejscowych Jonathan Quick. Mimo 16 prób zdobycia bramki żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

Dopiero drugie starcie przyniosło bramki w tym spotkaniu. Lepsi w tej części meczu okazali się przyjezdni, którzy zdobyli dwa gole. Los Angeles odpowiedziało tylko trafieniem Justina Williamsa.

W trzeciej tercji role się odwróciły i o jedno trafienie skuteczniejsi byli gracze Kings. W szeregach gości bramkę zdobył zaś Dany Heatley. Po regulaminowych 60 minutach gry było zatem 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był dodatkowy czas gry.

Dogrywka nie trwała długo. Już pierwszy strzał San Jose przyniósł tej drużynie gola, a co za tym idzie zwycięstwo w meczu i całej batalii z „Królami” z Los Angeles.

Akcja miała miejsce w 3.minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym sprytnym strzałem z backhandu (stojąc jednocześnie tyłem do bramki) Joe Thornton posłał krążek do siatki w bramce Jonathana Quicka.

„Błyskawice” nie poddają się

Ambitnie walczy o pozostanie w rywalizacji o Puchar Stanleya zespół Tampa Bay Lightning.
Minionej nocy dzięki zwycięstwu na własnej tafli 4:2 z Pittsburgh Penguins „Błyskawice” wyrównały stan rywalizacji na 3:3 i o wszystkim rozstrzygnie 7 i za razem ostatnie spotkanie w Pittsburghu.

Mając nóż na gardle zespół z Florydy zaprezentował bardzo skuteczną grę, co pozwoliło mu uzyskać upragniony sukces. Nie było o niego łatwo, bowiem już w 9.minucie po trafieniu Pascala Dupuisa goście objęli prowadzenie. Do tego w całym meczu to „Pingwiny” miały lepszy bilans strzałów, który wyniósł 29-21, oraz częściej grały w liczebnej przewadze (7 kar dla Tampa Bay i 4 dla Pittsburgha).

Bohaterem miejscowych został Stevie Downie, który zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty. Zaś decydującą o wyniku meczu bramkę zdobył były gracz …Penguins Ryan Malone, który wykorzystał podanie Mattiasa Ohlunda.