NHL: Wojtek Wolski zwycięża i zdobywa punkty

Paweł Kaleski
Colorado Avalanche
Colorado Avalanche 1ogo
Kolejne punkty w tym sezonie zaliczył grający w Colorado Avalanche Wojtek Wolski. Pochodzący z Zabrza skrzydłowy ekipy Avs zdobył swoją 11 bramkę i zaliczył 14 asystę.

Był to jego kolejny dobry występ w bieżących rozgrywkach, czym wydatnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny nad pogrążonymi w głębokim kryzysie „Pingwinami” z Pittsburgha 5:3.

„Lawiny” był znacznie aktywniejsze od swoich rywali już od początku spotkania, czego efektem była bramka Ryana Smyth’a z 11. minuty po zagraniu Wojtka Wolskiego. Ale także w ilości strzałów gospodarze górowali nad przyjezdnymi (w całym meczu 32 – 24). Mimo, to gościom udało się wyrównać jeszcze w pierwszej tercji. W 16. minucie spotkania Andrew Raycrofta pokonał Jewgienij Małkin (gol w przewadze).

Drugie starcie wprawiło w doskonałe nastroje kibiców zgromadzonych w Pepsi Center (blisko 18 tysięcy ludzi). Trzy minuty po rozpoczęci tej części gry akcję Cody MacLeoda i Johna Michaela Lilesa wykończył David Jones. Wprawdzie chwilowo humory kibiców zmącił Sidney Crosby zdobywając wyrównującą bramkę dla Penguins (29. min.), jednak chwilę później piękną indywidualną akcją popisał się Wojtek Wolski i Dany Sabourin wyciągał krążek z siatki. Ale to nie był jeszcze koniec. Zagubiona ekipa z Pittsburgha straciłą jeszcze jedną bramkę w tej tercji. Po zagraniu Jordana Leopolda tor lotu krążka zmienił Cody McLeod i zrobiło się 4:2 dla Colorado.

W trzeciej tercji gospodarze umiejętnie bronili swojej przewagi, mimo, że „Pingwiny” miały kilka znakomitych okazji. Efektem tego była bramka jaką zdobył Jordan Staal, kiedy jego drużyna grała w osłabieniu. Jednak w niespełna minutę później David Jones ustalił wynik meczu na 5:3 dla Avalanche.

Co ciekawe, w całym spotkaniu sędziowie odsyłali graczy obu drużyn na ławkę kar tylko dwukrotnie (po jednej karze dla każdej z drużyn). Nie często zdarza się taka sytuacja w meczach ligi słynącej z wielu ostrych starć i bójek. Dla Pittsburgha była to już ósma porażka w ostatnich dziesięciu grach. Z dorobkiem 44 punktów zajmują 4 miejsce w Grupie Atlantyckiej. Colorado Avalanche mający na koncie 45 pkt., są trzecią drużyną Northwest Division.