NHL: Zwycięstwo "Królów"

Logo Los Angeles Kings
Logo Los Angeles Kings LA Kings
Los Angeles Kings niespodziewanie pokonali na wyjeździe Anaheim Ducks 4:3. W barwach gości dobrze wypadli Jarret Stoll i Anze Kopitar. Ducks przegrali mimo, że w ich barwach dwoił się i troił Ryan Getzlaf.

Po serii trzech kolejnych porażek hokeiści Los Angeles Kings odnieśli zwycięstwo. Komplet punktów „Królowie” zdobyli na lodowisku w Anaheim. W tamtejszej hali Honda Center pokonali gospodarzy 4:3. W tym zaciętym i ostrym meczu (18 kar dla obu drużyn) goście wykazali się większą skutecznością, chociaż oddali mniej strzałów (31 – 26).

Już pierwsza tercja pokazała, że Kings będą chcieli przełamać swoją fatalną serię gier bez wygranej. W 13. minucie goście zdołali objąć prowadzenie. Akcję Matta Greena i Kyle’a Caldera celnym strzałem wykończył Jarret Stoll. Jak się później okazało była to dopiero pierwsza kapitulacja, w tym spotkaniu, bramkarza miejscowych - którym w tym meczu był Jonas Hiller.

W 30. minucie było już 2:0 dla przyjezdnych. Znowu udział w akcji brał Matt Green, tym razem do spółki z Anze Kopitarem, zaś szczęśliwym strzelcem został Patrick O’Sullivan. Było to czternaste trafienie napastnika Los Angeles w bieżącej kampanii. Chwilę później pierwsze trafienie zaliczyli gospodarze. Skutecznie rozegrali okres gry w liczebnej przewadze, Ryan Getzlaf (46 asysta) wyłożył krążek do Teemu Selanne i fiński weteran pokonał Jonathana Quicka.

Początek trzeciej tercji był udany dla Anaheim. Kolejny okres gry w liczebnej przewadze (kara dla Jacka Johnsona) i kolejny gol. Umiejętna seria podań Chrisa Prongera i Correy Perri’ego, podanie do Ryana Getzlafa i kapitan „Kaczorów” doprowadził do remisu.

Jednak w kolejnych minutach to goście trafiali do bramki. Najpierw uczynił to Dustin Brown, zaś czwartą bramkę dla Kings zdobył Anze Kopitar, który tym samym ma już na koncie 19 goli w całym sezonie. Przy obu trafieniach asysty zaliczył Jarret Stoll.

Miejscowych stać już było tylko na zdobycie kontaktowej bramki. Uczynił to w 57. minucie Chris Kunitz. Znowu asystę zaliczył Ryan Getzlaf.