Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie dajmy zwieść się nazwie!

Tadeusz Śledziewski
Tadeusz Śledziewski
Fragmentaryczny przebieg zmian wartości jednostek Funduszu Stabilnego Wzrostu
Fragmentaryczny przebieg zmian wartości jednostek Funduszu Stabilnego Wzrostu Zdjęcie zrobione ze strony TFI PKO BP
Według mnie nazwa "fundusz stabilnego wzrostu" kłóci się z ustawą o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.

Czy wykres pokazany na stronie http://www.pkotfi.pl/index.php?id=f_stab jest potwierdzeniem nazwy produktu bankowego? Strona podana w linku zmieniła swoją zawartość i wykresu, którego zdjęcie zrobiłem i zamieściłem już nie ma. Na zdjęciu wykres jest równie czytelny, jak na stronie internetowej PKO. Czy określenie „stabilny wzrost” nie sugeruje pewności wzrostu powierzonych depozytariuszowi środków, przez przeciętnego „ciułacza”? Czy można wprowadzić go w błąd? Jak to się ma do treści niżej podanego artykułu, ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. "O przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym"?

Aktualny przepis

Art. 3. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.
2. (2) Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym.

Moje spostrzeżenia

Według mnie użycie nazwy: „Fundusz Stabilnego Wzrostu” kłóci się z powyższą ustawą i jest przykładem ewidentnego jej złamania, dlatego, że nazwa ta, niemal determinuje zachowanie człowieka poszukującego korzystnej lokaty dla swoich środków. Powszechnie „stabilny” znaczy: stały, stateczny, zrównoważony. Zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie. Nie jestem specjalistą od interpretacji terminów używanych w bankowości.

Dlatego uważam za stosowne podzielenie się swoim spostrzeżeniem z użytkownikami W24. Przypuszczam, że znajdą się wśród nich tacy, którzy mają lepsze rozeznanie w poruszonym przeze mnie temacie i utwierdzą mnie w mojej ocenie, albo zostanę wyprowadzony z błędu. Na pewno znajdzie się wielu mających podobne, do mojego odczucie i nie popełnię dużego błędu, jeśli powiem, że wielu już na tej lokacie zapewne straciło.

No i może podzielenie się moimi spostrzeżeniami, u niektórych, spowoduje głębsze zastanowienie się nad bezpieczeństwem, ciężko zarobionych pieniędzy - przed dokonaniem wyboru formy oszczędzania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto