Program Czyste Powietrze – zdobądź wysokie dofinansowanie na zakup nowych okien

Partnerem cyklu jest OknoPlus
Okna ALU w domu z kominkiem
Okna ALU w domu z kominkiem
Czy istnieje lepszy czas na wymianę okien niż przełom wiosny i lata? Oczywiście! Przełom wiosny i lata, w którym dodatkowo możemy ubiegać się o wysokie dopłaty z Programu Czyste Powietrze. Dzięki niemu inwestycja w energooszczędną, ekologiczną i nowoczesną stolarkę będzie na wyciągnięcie ręki. Kto może skorzystać z dopłaty oraz dlaczego jest to decyzja, która może zmienić przyszłość na spokojniejszą?

W trosce o komfort, oszczędności i planetę

Program Czyste Powietrze to inicjatywa mająca na celu promowanie idei termomodernizacji, a prościej rzecz ujmując – wspieranie wszelkich kroków, które znacząco ograniczą straty ciepła w budynkach. Eliminacja nieefektywnych źródeł grzewczych – takich jak stare piece, izolacja ścian oraz dachów, redukcja mostków termicznych oraz wymiana stolarki otworowej na taką o niskim współczynniku Uw, staje się dziś nie tylko ideą, ale absolutną koniecznością. Zasada jest prosta – im cieplejsze będą nasze domy, tym większe korzyści. A zyskają wszyscy! Inwestorzy zwiększą swój komfort życia, obniżając tym samym rachunki eksploatacyjne, dzięki niższej emisyjności odetchnie cała planeta, a kolejne pokolenia otrzymają szansę na nieco spokojniejszą przyszłość.

Brzmi dobrze, ale… żeby z tej dobroci skorzystać, trzeba najpierw zainwestować – i to zwykle niemało. A na to nie każdy może sobie pozwolić – niezależnie od tego, jak szczytne byłoby samo przedsięwzięcie.

Czy na pewno?

Inwestycja z widokiem na szybki zwrot

Zakup energooszczędnej stolarki otworowej to poważny krok, który może mocno zachwiać domowym budżetem. Jednak wszystkim tym, którzy chcą żyć EKO, a do tego nie mają ochoty patrzeć bezradnie na ciepło i pieniądze „uciekające przez nieszczelne przegrody”, z pomocą przychodzi Program Czyste Powietrze, czyli pakiet dofinansowań wspierający działania termomodernizacyjne w budynkach o niskim standardzie energetycznym. Ta proekologiczna inicjatywa dedykowana jest właścicielom oraz współwłaścicielom domów jednorodzinnych, zaś próg zwrotu na poziomie 40 lub 70%, a nawet całkowita refundacja, zależy od skali planowanych prac oraz wysokości dochodów wnioskodawców. Warto zaznaczyć, że w tym roku limit dochodu beneficjentów został podwyższony i wynosi aż 135 tys. zł rocznie, a dofinansowanie można dodatkowo łączyć z termomodernizacyjną ulgą podatkową. Ale to nie wszystko. By podjąć jak najlepsze decyzje i racjonalnie oszacować zakres działań, przed przystąpieniem do tak poważnego remontu warto przeprowadzić profesjonalny audyt energetyczny. To kolejny wysoki wydatek? Nic bardziej mylnego. Program gwarantuje dofinansowanie ekspertyzy nawet do 100% (maksymalnie 1,2 tys. zł) pod warunkiem zrealizowania wybranego wariantu z audytu energetycznego w ramach podjętego przedsięwzięcia.

To w teorii, ale jak wygląda praktyka?

Wymiana stolarki okiennej

Profesjonalny Doradca – skarb na wagę złota

Jednym z podstawowych warunków zdobycia dopłaty termomodernizacyjnej jest poprawne wypełnienie wniosku i skompletowanie wymaganych dokumentów. Aby nie pogubić się w zawiłościach biurokratycznych, a tym samym nie narazić na decyzję odmowną, warto skorzystać z wiedzy eksperta, który nie tylko pomoże dobrać odpowiednie elementy budowlane, ale zaopiekuje się wszelkimi formalnościami.

- Od ponad 25 lat wspieramy naszych klientów w wyborze energooszczędnych, ekologicznych, najwyższej jakości rozwiązań, które staną na straży ich komfortu i bezpieczeństwa na wiele długich lat – mówi Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus. - Stawiając kolejny krok na obranej eko-ścieżce, staliśmy się członkiem Koalicji Termomodernizacji, dzięki której nasi Doradcy zdobywają certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do prowadzenia procesu pozyskiwania dofinansowań w ramach Programu Czyste Powietrze. Podpowiemy, na jakie rozwiązania najlepiej postawić, jakie dokumenty przygotować oraz krok po kroku przejdziemy z inwestorami przez zawiłości wniosku pozwalającego na zdobycie dopłaty – dodaje ekspert.

Program Czyste Powietrze

Okna, które wyprzedzają wymagania ustawodawcy

Opierając się na wymaganiach aktualnych Warunków Technicznych, współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może być wyższy niż 0,9 W/m²K, a gdy decydujemy się na dom pasywny Uw nie może przekroczyć 0,8 W/m²K.

Rozwiązania OknoPlus wyprzedzają te wartości z nawiązką. Producent oddaje w ręce klientów okna, które wyróżniają się parametrem Uw o wartości nawet 0,7 W/m²K, co sprawia, że stają się idealnym wyborem przy ubieganiu się o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze. Do takich propozycji należą na przykład okna aluminiowe Reveal Unique nagrodzone w tym roku Złotym Godłem QI 2023 oraz tytułem TOPBUILDER 2023 w kategorii Produkty. To pierwsze na polskim rynku rozwiązanie, oparte na autorskiej technologii DSB (Double Static Base), pozwalające korzystać z zalet szklenia statycznego w rozwiązaniach aluminiowych.

Okna Reveal Unique OknoPlus

A co jeśli marzy nam się wnętrze w klimacie industrialnym, w którym każdy detal będzie podkreślał jego pofabryczny charakter? Tu z pomocą przychodzi druga zeszłoroczna nowość – Reveal Loft o unikatowym kroju skrzydła, a także niezwykle niskim złożeniu skrzydła i ramy wynoszącym zaledwie 97 mm!

Jeśli inwestować w ekologiczne, efektywne energetycznie rozwiązania, to koniecznie teraz. Wysokie dopłaty w ramach Programu Czyste Powietrze pomogą nam uczynić domy bardziej komfortowymi, a do tego dołożymy swoją cegiełkę do budowania lepszego, bezpieczniejszego świata. W trosce o siebie i przyszłe pokolenia!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto