Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tenisiści Armady Silesii Miechowice przygotowują się do barażów

Redakcja
Michał Napierała, motor, siła napędowa miechowickiego klubu, po degradacji do 1. ligi załamany, lecz gdy nadarzyła się okazja powrotu, robi wszystko by jej nie zaprzepaścić. A pracuje się w Miechowicach także z młodzieżą i dziewczynami.
Michał Napierała, motor, siła napędowa miechowickiego klubu, po degradacji do 1. ligi załamany, lecz gdy nadarzyła się okazja powrotu, robi wszystko by jej nie zaprzepaścić. A pracuje się w Miechowicach także z młodzieżą i dziewczynami. Piotr A.Jeleń
Już 20 sierpnia czeka tenisistów stołowych Armada BTTS Silesia Miechowice pierwsze z dwóch spotkań z zespołem GLKS Nadarzyn o powrót do Superligi tenisa.

Mimo że zarówno Armada BTTS Silesia Miechowice, jak i GLKS Nadarzyn w ubiegłym sezonie zostały zdegradowane do 1. ligi, to po wycofaniu się z rozgrywek Superligi ekipy Opoka Trzebinia, otworzyła się furtka dla obu zespołów do powrotu do najwyższej klasy rozgrywek.

W poniedziałek 15 sierpnia w miechowickiej hali po raz pierwszy na treningu zaprezentował się siedemnastoletni nabytek zespołu, Chińczyk Wang Cheng. Mimo, że w nocy został odebrany z warszawskiego Okęcia, po krótkim odpoczynku, trener Michał Napierała zaaplikował Azjacie z Shandong trening wraz z pozostałymi zawodnikami.

Tegoroczna kadra teamu Armada BTTS Silesia Miechowice znacząco się różni od tej z ubiegłego sezonu. Z podstawowego składu pozostał tylko Grzegorz Iwaniuk. Poza wspomnianym Wangiem, zespół zasilił Czech Martin Pavlica oraz Jarosław Tomicki, w ubiegłym sezonie zawodnik Opoki Trzebinia. Popularny Atom, jak nazywają Tomickiego, był jednym z zawodników Silesii, którzy wywalczyli awans do Superligi w sezonie 2009/2010.

Pobyt chińskiego tenisisty w naszym kraju obwarowany był warunkiem otrzymania mieszkania. - To był warunek, aby Wang Cheng mógł otrzymać wizę - powiedział Michał Napierała. - Staramy się, aby mieszkanie wyglądało, jak najlepiej i zrobiło wrażenie na zawodniku. Remont przeprowadziliśmy systemem gospodarczym, a przy niektórych pracach pomagali nasi młodsi zawodnicy - skomentował trener Napierała.

W klubie wszyscy zdają sobie sprawę przed jaką stoją szansą i maksymalnie wykorzystują czas na treningach przed decydującymi barażami.

Nadarzynianie także w swoim zespole przeprowadzili sporo zmian. Zespół opuścił doświadczony Marcin Kusiński. Działacze mazowieckiej drużyny sprowadzili jednak do Nadarzyna utalentowaną młodzież. Szesnastolatka, Michała Bańkosza (rocznik 1995), z KU AZS UE Wrocław, brązowego medalistę mistrzostw Europy kadetów w grze mieszanej w parze z Sandrą Wabik i w turnieju drużynowym - 2010, zwycięzcę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w grze podwójnej w parze z Jakubem Dyjasem i w grze mieszanej w parze z Sandrą Wabik oraz srebrnego medalistę w grze pojedynczej - 2010. Jest także Bańkosz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w 2011 roku.

Ekipę uzupełniają bracia Wereccy, Mikołaj rocznik 1994 i Aleksander rocznik 1999 z UKS Return Piaseczno. Młodszy, Aleks jest zwycięzcą Pucharu Polski Młodzików w grze podwójnej w parze z Markiem Badowskim i srebrnym medalistą w grze pojedynczej - 2010, Mistrzem Polski Młodzików w 2011 roku.

Z ekipy z poprzedniego sezonu zaprezentują się Szymon Malicki, Zbigniew Grześlak oraz Xu Rui.

W dwumeczu, który rozegrany zostanie w Nadarzynie 20 sierpnia i tydzień później w Miechowicach, decydować będą oczywiście zwycięstwa, jednak w razie identycznej ilości zdobytych setów, małe punkty.
Początek spotkań zaplanowano na godzinę 16.00

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

MECZ Z PERSPEKTYWY PSA. Wizyta psów z Fundacji Labrador

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto