Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

#zarażamydobrem - zobacz, jak walka z koronawirusem jednoczy Polskę [przegląd NaM]

Sonia Tulczyńska-Starnawska
Sonia Tulczyńska-Starnawska
Łabiszyn: z wielu domów płynie dobro
Łabiszyn: z wielu domów płynie dobro facebook.com/Beata Duch
Staramy się opisywać i opatrywać tagiem #zarażamydobrem wspaniałe akcje Polaków, którzy jednoczą się w walce z koronawirusem. Poniżej zebraliśmy najciekawsze lokalne akcje z całej Polski, o których piszą dziennikarze naszemiasto.pl. Zobaczcie, jak można pomagać lokalnie.

Łódzkie: Strażak, którzy wyzdrowiał, chce pomagać innym chorym

Dariusz Sekuła jest pierwszym mieszkańcem powiatu piotrkowskiego, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Teraz, jako ozdrowieniec, deklaruje chęć pomocy innym chorym i jest gotowy oddać osocze w ramach nowej terapii leczenia zakażonych COVID-19.

- Już dzwoniłem do sanepidu i powiedziałem, że z chęcią oddam osocze. Ale na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie taki punkt, więc jak tylko będzie taka informacja, to dadzą znać - mówi, a wie już, że na taką pomoc czekają inni chorzy. - Skontaktowała się też ze mną pani, której babcia jest chora i ma pilotować tę sprawę.

Więcej:

Dariusz Sekuła jest strażakiem OSP Rozprza

#zarażamydobrem: Strażak z Rozprzy, uczeń Budowlanki, pierws...

Opolskie: Robili obicia do wojskowych pojazdów, teraz szyją maseczki

W warsztacie tapicerskim 55. Batalionu Remontowego 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, wyposażonego w profesjonalne maszyny do szycia, na co dzień robi się obicia do remontowanych w batalionie pojazdów wojskowych. Teraz szyje się tam maseczki. Podpułkownik Andrzej Rakowski wyraził zgodę i dzięki temu możliwe stało się uruchomienie produkcji.
Więcej:

Ruszyło wielkie szycie maseczek w warsztatach opolskich logistyków.

#zarażamydobrem W warsztacie 55. Batalionu Remontowego w Opo...

Przedszkolanki szyją maski
Pracownice Publicznego Przedszkola nr 7 Integracyjnego w Brzegu oraz ich koleżanki z Przedszkola Publicznego nr 11 dołączyły do akcji szycia maseczek ochronnych. Dzięki ich pracy maseczki trafiają do brzeskich seniorów i pacjenci szpitala w Kup. - Obie placówki współpracują ze sobą już od wielu lat w sferze edukacyjnej. Teraz, gdy szpital poprosił o pomoc, pracownicy bez wahania ruszyli na pomoc. Dotychczas udało się uszyć i przekazać 400 sztuk maseczek - słyszymy w brzeskim ratuszu.
Więcej:

Pod nieobecność maluchów pracownice dwóch brzeskich przedszkoli postanowiły zapewnić setkom osób maseczki.

#zarażamydobrem Pracownice brzeskich przedszkoli szyją masec...

Mieszkańcy jesteście wielcy!
Ratownicy medyczni mają ostatnio pełne ręce roboty, ponieważ w powiecie oleskim jest bardzo dużo nowych przypadków koronawirusa. Mieszkańcy chcą pomóc załogom karetek, dlatego zatroszczyli się o środki ochrony i środki higieniczne dla nich. Dzięki zaangażowanym wolontariuszom udało się zebrać mnóstwo środków na zakup środków ochronnych, kupić nowy sprzęt medyczny, ale i pralkę.

- Mieszkańcy powiatu oleskiego, jesteście wielcy! Wspólnie ze Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym i działaczką społeczną z Olesna udało się zebrać 20 tysięcy zł, które w całości przeznaczymy na zakup środków ochronnych, dezynfekcji i innych potrzebnych służbą ratowniczym do walki z wirusem SARS-CoV-2 - mówi Mateusz Mazurek, skarbnik OSP Praszka.

Więcej:

Akcja pomocowa dla ratowników medycznych z powiatu oleskiego.

#zarażamydobrem Wolontariusze z Olesna, Praszki i Dobrodzien...

Kujawsko-pomorskie: Z wielu domów płynie dobro. Oni pomagają zatrzymać koronawirusa

Pierwsza w powiecie żnińskim duża inicjatywa pomocowa dla szpitali, w czasach epidemii koronawirusa, narodziła się w Łabiszynie. Zapoczątkowała ją Beata Duch, z zawodu kosmetyczka, dziś wolontariuszka. Nie trzeba było długo czekać, by do pani Beaty dołączyli kolejni. Łabiszyn słynie z aktywności w różnych obszarach, a ludzi chętnych do pomocy tu nie brakuje.

Wieść o akcji wyszła też szybko poza granice gminy. Z dobrym skutkiem. Bo dziś swoje wsparcie dają Beacie Duch, oprócz łabiszynian, także mieszkańcy wielu innych miejscowości, w tym Żnina czy Barcina.
Więcej:

#zarażamydobrem Z wielu domów w gminie Łabiszyn płynie dobro...

Pomorze: wspólnie szyją maski, potrzebują materiału

Klub Coolturka oraz Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, wspólnie zainicjowały akcję szycia i rozdawania maseczek. Każdy chętny może ją sobie odebrać. Inicjatorzy akcji chętnie przyjmą materiały, by móc kontynuować akcję.
Więcej:

Klub Coolturka oraz Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, wspólnie zainicjowały akcję szycia i rozdawania maseczek. Każdy chętny może ją sobie odebrać. Inicjatorzy akcji chętnie przyjmą materiały, by móc kontynuować akcję.

#zarażamydobrem Maseczki dla wszystkich chętnych - wspólna a...

Dolny Śląsk: Międzyborzanie szyją maski, bo chcą zmieniać świat na lepsze!

Z chęci niesienia bezinteresownej pomocy na Facebooku 9 kwietnia powstała grupa Międzybórz-Syców okolice szyją maski dla medyków. – Działamy lokalnie dla Sycowa i okolic. Szyjemy za darmo z materiałów pozyskanych od ludzi dobrej woli lub sponsorów - napisała w poście powitalnym jedna z założycielek grupy Marta Michałek, studentka medycyny z Międzyborza.
Więcej:

[oprac. Sonia Tulczyńska-Starnawska]

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto