Maturzyści poznali dziś wyniki z egzaminów dojrzałości. Był to dla nich bardzo stresujący dzień! Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane udostępnione przez CKE na konferencji podsumowującej sesję.

Do matury w tym roku szkolnym przystąpiło około 420 tys. uczniów z prawie 8,5 tys. szkół. Tegoroczne egzaminy rozpoczęły się 5 maja i trwały niespełna miesiąc. Dziś szkoły średnie przeżywały szturm abiturientów, ciekawych swoich pierwszych naukowych rezultatów.

Również dzisiaj, Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła sprawozdanie na temat tegorocznej sesji egzaminacyjnej pt. „Osiągnięcia maturzystów w roku 2008”. Konferencja odbyła się w siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego.

Egzamin dojrzałości zdało 89 proc. uczniów liceów ogólnokształcących, 63 proc. uczniów liceów profilowanych. W technikach egzamin zaliczyło 67 proc. maturzystów, w liceach uzupełniających 43 proc., a w technikach uzupełniających 32 proc. Z maturą, najlepiej poradzili sobie zdający w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców - "zdawalność" na poziomie 81 proc., najmniej na wsi - tylko 65 proc. W publicznych placówkach maturę zdało 80 proc. abiturientów. Najgorzej wypały szkoły niepubliczne, tylko 58 proc. zdanych egzaminów.

Najwyższa "zdawalność" była w województwie małopolskim - 82 proc. Dobrze wypadły także takie województwa jak: podlaskie i lubelskie (po 81 proc.) oraz podkarpackie, śląskie (po 80 proc.). Najsłabszą "zdawalność" odnotowano w województwie lubuskim i dolnośląskim - po 75 proc.

Średnie wyniki wybranych egzaminów pisemnych:


- język polski: PP - 52%, PR - 59%,
- język angielski: PP - 61%, PR - 70%,
- język niemiecki: PP - 54%, PR - 72%,
- geografia: PP - 46%, PR - 55%,
- matematyka: PP - 53%, PR - 54%,
- WOS: PP - 41%, PR - 44%,
- historia: PP - 55%, PR - 48%,
- chemia: PP - 51%, PR - 57%
- fizyka: PP - 57%, PR - 54%.

Średnie wyniki egzaminów ustnych:


- język polski: 68%,
- język angielski: PP - 67%, PR - 80%,
- język niemiecki: PP - 61%, PR - 84%.
Świadectwo dojrzałości uzyskało 79 procent maturzystów.
Źródło: Sprawozdanie CKE.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!