NHL: Niecodzienny mecz w Montrealu

Hokeiści Montreal Canadiens pokonali po rzutach karnych 6:5 drużynę NY Rangers. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, iż Rangers prowadzili już 0:5! Udany finisz "Pingwinów" w potyczce z "Panterami".

Nieprawdopodobne spotkanie rozegrane zostało w Montrealu. Tamtejsi Canadiens już na początku drugiej tercji przegrywali z New York Rangers 0:5, by ostatecznie wygrać spotkanie... 6:5 po rzutach karnych.

Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Brendan Shanahana, zaś cztery asysty były dziełem Jaromira Jagra. Po takim początku wydawało się, że kibice gospodarzy przeżyją upokarzająca klęskę swoich ulubieńców, jednak po końcowej byli wręcz wniebowzięci.

Sygnał do ataku miejscowej ekipie dał Michael Ryder strzelając dwa gole w drugiej tercji. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Aleksiej Kowaliew (29. gol w sezonie). W serii rzutów karnych decydujące trafienie należało do Saku Koivu. Fiński napastnik „Kanadyjczyków” był jedynym zawodnikiem, który zdobył gola w dodatkowym czasie.

W całym spotkaniu sędziowie nałożyli na graczy obu zespołów 12 wykluczeń za nie sportową grę. W 19. minucie meczu pojedynek na pięści stoczyli Brenden Dubinsky (NY Rangers) i Michael Komisarek (Montreal). Obaj otrzymali pięciominutowe kary.

Mecz w Bell Center obserwowało ponad 21 tysięcy fanów hokeja.

Po tym spotkaniu Montreal Canadiens są na drugim miejscu w Northeast Division z 75 punktami, zaś New York Rangers zajmują trzecią lokatę w Grupie Atlantyckiej z 68 „oczkami” na koncie.

Montreal – NY Rangers 6:5, karne
Mtl: M. Ryder 2, A. Kowaliew 2, M. Streit
NYR: B. Shanahana 2, B. Dubinsky, S. Avery, C. Drury

Udany finisz “Pingwinów”

Podobny przebieg miało spotkanie Pittsburgh Penguins z Florida Panthers. „Pantery” prowadziły już w Mellon Arena 2:0, by ostatecznie przegrać 3:2.

Goście z Florydy wygrali pierwszą i drugą tercje po 1:0 i z dużym spokojem przystępowali do ostatniego starcia. Nie przypuszczali jednak, iż na skutek frontalnego ataku miejscowych wypuszczą wygraną z rąk. Ojcem sukcesu gospodarzy został strzelec dwóch goli Ryan Malone (19 bramek w bieżących rozgrywkach). Gol na 3:2 padł 20 sekund przed końcem meczu. Dwie asysty w barwach Pittsburgha na swoim koncie zapisał Jewgienij Małkin.

Arbitrzy w całym spotkaniu nałożyli na oba zespoły 14 kar za przekroczenie przepisów. Obeszło się bez pięściarskich popisów

Konfrontację w Mellon Arena obserwowało ponad 17 tysięcy widzów.

Pittsburgh Penguins po tym zwycięstwie ma 73 pkt., i jest drugi w Atlantic Division. Florida Panthers zajmują z 60 punktami czwartą lokate w Southeast Division.

Pittsburgh – Florida 3:2
Pit: R. Malone 2, C. Armstrong
Flo: D. Booth, B. McLean