MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dopłaty bezpośrednie 2021. Instrukcja do eWniosekPlus, czyli jak wypełnić wniosek ARiMR?

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
ARiMR przygotowała szczegółową instrukcję wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie. Zapraszamy do poznania jej aktualnej wersji dla kampanii 2021 w kolejnych slajdach --->
ARiMR przygotowała szczegółową instrukcję wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie. Zapraszamy do poznania jej aktualnej wersji dla kampanii 2021 w kolejnych slajdach --->pixabay.com/Schwoaze/AGW
Od połowy marca trwa nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok. Część rolników będzie je wypełniało online po raz pierwszy, bo wcześniej mogli składać oświadczenia o braku zmian. Teraz już takiej możliwości nie ma. Jak zatem wypełnić formularz w aplikacji eWniosekPlus, który udostępnia ARiMR?

Zobacz wideo: Rolnicy składają wnioski o dopłaty bezpośrednie 2021 - terminy

W 2021 roku część rolników wypełnia wniosek online pierwszy raz, bo w ostatnich latach korzystali z opcji złożenia papierowego oświadczenia o braku zmian we wniosku w odniesieniu do tego z poprzedniego roku. Możliwość dotyczyła gospodarstw do 10 ha. Z tym jednak koniec i wszyscy, którzy chcą dostać dopłaty bezpośrednie, muszą złożyć wnioski przez internet.

Wypełnianie wniosku o dopłaty bezpośrednie 2021

Już w pierwszych dniach, kiedy ARiMR umożliwiła rolnikom wypełnienia wniosków przez aplikację eWniosekPlus, pojawiły się problemy. Dotyczyły personalizacji wnioskowania o płatność ONW, w tym również na działkach rolnych.

To też może Cię zainteresować

"ARiMR informuje, że podczas składania wniosku w zakresie płatności ONW należy w zakładce WNIOSEK, w sekcji PŁATNOŚCI obowiązkowo (samemu) zaznaczyć checkbox Płatność ONW" oraz po przejściu do zakładki MAPA wskazać działki rolne do tej płatności/ zaznaczyć ONW przy uprawach na mapie (alternatywnie)".

Jeśli rolnik nie sprawdzi danych spersonalizowanych na podstawie wniosku z 2020 roku, wyśle wniosek bez zaznaczenia, że ubiega się o płatność ONW. Uprzedzała agencja kilka dni temu.

ARiMR: Informujemy, że problem został naprawiony w dniu 20 marca 2021 r. - wnioski o przyznanie płatności w aplikacji eWniosekPlus zostały uzupełnione o personalizację płatności ONW. Nadal jednak należy weryfikować poprawność deklaracji i w przypadku braku zaznaczonego wnioskowania o płatność ONW uzupełnić ją ręcznie.

Instrukcja - jak wypełnić wniosek o dopłaty bezpośrednie w 2021 roku? Krok po kroku

W galerii zamieszczamy instrukcję ARiMR dotyczącą wypełniania wniosku:

Podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie mija 17 maja 2021 (15.05 to sobota). Potem rolnicy mają jeszcze 25 dni, kiedy mogą wysłać wniosek, jednak na każdy roboczy dzień spóźnienia należna dopłata będzie zmniejszana o 1%. Czyli ostateczny termin do 11 czerwca 2021. Poniżej znajdziecie wszystkie podpowiedzi, jakie przygotowała ARiMR w zakresie wnioskowania o przyznanie płatności:

 1. Wstęp
 2. Logowanie
 3. Wypełnij wniosek
 4. Zakładka WNIOSEK
 5. Zakładka MAPA
 6. Funkcje na MAPIE
 7. Błędy kompletności i komunikaty we wniosku
 8. Zanegowanie danych referencyjnych GIS
 9. Kontrola krzyżowa powierzchni
 10. Deklaracja płatności PRSK i RE
 11. Wykaz roślin - Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne
 12. Wykaz roślin - Rolnictwo ekologiczne
 13. Deklaracja do płatności zalesieniowych
 14. Deklaracja płatności dobrostanowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Dopłaty bezpośrednie 2021. Instrukcja do eWniosekPlus, czyli jak wypełnić wniosek ARiMR? - Strefa Agro

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto